בית > הסכם שכירות > פינוי דייר לפני סיום חוזה

פינוי דייר לפני סיום חוזה: מדריך משפטי למשכירים

איך להתמודד עם שוכר שהפר את תנאי החוזה

למה אנחנו רוצים בכלל לפנות דייר לפני סיום החוזה? המדריך הבא יעזור לכם לגרום לפינוי דייר לפני סיום חוזה. כאשר אנו משכירים נכס, אנו מצפים לשותפות מוצלחת ואפילו מעט תשואה על ההשקעה שלנו. עם זאת, לעיתים קרובות, נתקלים בסיטואציות בהן שוכרים אינם עומדים בתנאי החוזה, מה שמחייב אותנו לפעול לפינויים לפני תום החוזה (וכדאי, אפילו במיידי). המאמר שלפניכם יסביר מתי ניתן לפנות שוכר, איך להתכונן להליך זה, ומהן האפשרויות המשפטיות לפעולתיכם.

<"כולל כתב תביעה לפינוי דייר לדוגמא">

כותב המאמר הוא עורך דין שעוסק בהליך משפטי מסוג פינוי דייר מדירה שכורה. כמו כן, עורך הדין מלווה את בעלי נכסים החל מרכישת דירתם ועד למקרים שהיה צריך לתבוע שוכר שהפר את חוזה הדירה שלו. לעורך הדין התמחות מיוחדת בחוק המקרקעין, דבר המקנה למשרד שלנו יכולת לתת שירות מקיף ומדוייק להליכים משפטיים בנושאים אלו. הייעוץ הראשוני במשרד ניתן בחינם, וזאת כדי שתרגישו בנוח לדבר על נושאים אלו עם עורך הדין שלכם.

המאמר שלפניכם מתחיל באמ;לק ארוך מדי; לא קראתי – תקציר המאמר.

לאחר מכן המאמר מחולק לכותרות ותתי כותרות, תמונות, טבלאות, ניווט נוח, תרשימים וסליידרים, והכול כדי שיהיה לכם נוח לקרוא. כדאי לקרוא עד הסוף, המאמר מכיל מידע וערך שאין בשום מקום אחר. קצת סבלנות ונענה על כל השאלות שלכם 🙂

פינוי דייר לפני סיום חוזה - המאמר המלא.
מאור גרצנשטיין, עורך דין

המאמר פינוי דייר לפני סיום חוזה יענה על השאלות הבאות:
1. איך אפשר לפנות שוכר לפני שהסתיים חוזה השכירות?
2. כמה זמן צריך לפנות שוכר?
3. מהם הדברים החשובים בפינוי דייר לפני סיום החוזה?
4. אילו פעולות משפטיות (חוקיות) ניתן לעשות נגד דייר ולצורך הפינוי שלו?
5. איך מגישים תביעת פינוי נגד דייר?

אמ;לק ארוך מדי; לא קראתי – תקציר המאמר

מה כתוב במאמר?

המאמר מתמקד בנושא פינוי שוכרים לפני סיום חוזה השכירות, תוך דגש על זכויות וחובות המשכיר והשוכר. נדונו בסיבות המצדיקות פינוי כגון הפרות חוזה שונות:

 • אי תשלום דמי שכירות
 • גרימת נזק לנכס
 • הפעלת בית עסק מהדירה ללא הסכמה
 • עילות נוספות לפיהן ניתן לפנות דייר לפני סיום חוזה השכירות. עילות אלו טובות גם כאשר אין חוזה שכירות.

הוצעו גם אסטרטגיות לניהול הסכסוך לפני הגשת תביעה, כולל שימוש בשירותי גישור ופשרה, וכיצד עורך דין יכול לסייע במצבים של הסכסוכים לא מוסדרים חוזית. נציין גם את חשיבות הפנייה לעורך דין מומחה שיכול להציע פתרונות יצירתיים ולייעל את התהליך המשפטי, במטרה למנוע הליכים מיותרים ולשמור על זכויות המשכיר (אצלנו, אין צורך לשלם על ייעוץ זה בשלב הראשוני).

המשרד מעניק שירותים משפטיים במקרים אלו ובעל 100% הצלחה בתביעות מסוג זה.

משרדנו מתמחה בחוק המקרקעין, מימוש זכויות בנכסים, השבת החזקה בנכס והגשת מכתבי דרישה. אנחנו מעמידים לטובת לקוחותינו שלל אמצעי תקשורת מתקדמים, והמשרד שלנו מעניק ייעוץ ראשוני לקראת פינוי מושכר ללא תוספת תשלום ומגוון דרכי תקשורת ופריסה נוחה של שכר הטרחה!

מומלץ (ואף חובה) להתייעץ עם עורך דין העוסק בהליך משפטי מסוג זה. למשרדנו ניסיון רב בתביעות לפינוי דייר לפני סיום חוזה השכירות.

למידע והתקשרות בקשו שיחה חוזרת (או שלחו לנו וואטסאפ ).

המאמר פינוי דייר לפני סיום חוזה יענה על השאלות הבאות:
1. איך אפשר לפנות שוכר לפני שהסתיים חוזה השכירות?
2. כמה זמן צריך לפנות שוכר?
3. מהם הדברים החשובים בפינוי דייר לפני סיום החוזה?
4. אילו פעולות משפטיות (חוקיות) ניתן לעשות נגד דייר ולצורך הפינוי שלו?
5. איך מגישים תביעת פינוי נגד דייר?

כותרות במאמר פינוי שוכר שלא משלם:
  Add a header to begin generating the table of contents

  1. מתי ניתן לדרוש פינוי שוכר לפני סיום החוזה?

  חוזה שכירות הוא מערכת שכירות המבוססת על חוזה שבין המשכיר לשוכר. ברגע שאחד הצדדים אינו עומד בהתחייבויותיו, נוצרת הפרה חוזית שיכולה להוביל לפינוי. כך למשל, כששוכרים לא משלמים את שכר הדירה, פוגעים בנכס, או מעורבים בפעילות מפרה חוק, המשכירים רשאים לפעול לפינויים על מנת להגן על נכסם ועל השקעתם.

  לכן האתגר הגדול של עורך הדין למקרקעין שלכם הוא – זיהוי הפרת החוזה עליה ניתן לבסס דרישת פינוי דייר לפני סיום החוזה.

  אז איך מפנים דייר בצורה חוקית? איך מוצאים על מה להתבסס?

  לפינוי דייר לפני סיום החוזה יש מספר תנאים שחייבים להתקיים, כגון הפרות חוזיות חמורות וחוזרות. במקרים של הפרות כאלה, המשכיר (אתם) מחויב להציג את הראיות להפרות אלה ולקיים את הליך הפינוי תוך כדי כיבוד החוקים הרלוונטיים. ההליך המשפטי כולל איסוף ראיות, הגשת תביעה, ולעיתים גם דיון בבית משפט.

  רוצים לדעת איך אנחנו מפנים דייר גם כשאין כ"כ על מה להתבסס? המשיכו לקרוא.

  א. דוגמאות להפרות חוזיות שכיחות

  הנה כמה מההפרות הנפוצות שמובילות לפינוי דייר:

  • אי תשלום שכר דירה – כאשר שוכר מחליט להפסיק לשלם את דמי השכירות באופן חד-צדדי, זוהי הפרה ברורה של החוזה. גם אם ישנן טענות מצד השוכר, זכותו וחובתו של המשכיר לקבל את דמי השכירות עבור השימוש בנכס. קראו עוד על פינוי שוכר שלא משלם דמי שכירות.
  • גרימת נזק לנכס – נזק שנגרם לנכס על ידי השוכר או קרוב שלו, ושאינו נכלל בשימוש הרגיל של הנכס, יכול להיות סיבה לפינוי.
  • הפרת תקנון הבניין או השכונה – שוכר שמפר את תקנון הבניין, למשל על ידי הפרעה מתמשכת לשקט הציבורי או שימוש לא ראוי במשותף, עלול להיות נתון לפינוי.
  • שוכר שלא משלם מים, חשמל, וועד בית והוצאות אחרות – במקרים בהם השוכר אינו מקיים את חובתו לשלם עבור הוצאות ניהול נכס כגון מים, חשמל, וועד בית ואחרות, מדובר בהפרת חוזה. חשיבות תשלום אלו רבה מאחר והפסקתם עלולה להשפיע לרעה על תחזוקת הנכס והנוחות של שאר הדיירים בבניין. יש להתייעץ עם עורך דין דירה לגבי הפעולה המשפטית המתאימה להבטיח כיסוי ההוצאות הללו.
  • שוכר שמפעיל בית עסק בדירה השכורה – שימוש בדירה שכורה למטרות מסחריות ללא הסכמה מפורשת של המשכיר יכול להוות הפרת חוזה חמורה. פעילות זו עלולה לגרום לרעש והפרעה לשכנים, לסכן את הביטחון והשקט בנכס, והיא אינה חוקית. המשכיר צריך לפעול לפינוי השוכר במהירות למנוע נזק נוסף.
  • דייר שלא נותן לבעל הנכס להיכנס לדירה – החוק מחייב את השוכר לאפשר לבעל הדירה גישה לנכס לצורכי תחזוקה וביקורת בהתראה מראש ובשעות סבירות. סירוב של שוכר לאפשר כניסה יכול להוות הפרה של החוזה ולהצדיק פינוי.
  • דייר שמאחר בתשלומי השכירות – תשלום שכר הדירה באיחור עלול להוות הפרת חוזה. אם הדייר מאחר באופן חוזר ונשנה בתשלומים, זהו סיבה מוצקה לדרוש פינוי. חשוב לשלוח התראות כתובות לפני נקיטת צעדים נוספים.
  • דייר שמתחצף לבעל הדירה – התנהגות בוטה או מתחצפת של דייר כלפי בעל הדירה יכולה לפגוע ביחסים ההדדיים ולהוות הפרת ההתנהלות התקנית הנדרשת בין הצדדים. במקרים שבהם ההתנהגות מעבירה גבולות, ייתכן שיהיה צורך לשקול פינוי משיקולי שמירה על כבוד האדם ונוחות בעל הדירה.

   

  במשך המאמר, נמשיך להציג כיצד ניתן להכין את הקרקע לפני הגשת תביעה ואילו חלופות קיימות לפני שמגיעים לבית המשפט. מה שחשוב הוא לעשות מעשה! המצב לא יכול להישאר כך!

  פינוי דייר וקבלת רווח

  על דמי השכירות

  חוסר וודאות משפטית
  והפסד כספי משמעותי

  בפנייתה האחרונה למשרדנו, הציגה בעלת דירה טענה מדאיגה: השוכר בדירתה מפעיל בית עסק מהדירה השכורה ללא הסכמתה. המקרה נתגלה לאחר שהיא קיבלה תלונות משכנים על רעש ותנועה חריגה בשעות בלתי רגילות. בעלת הדירה, אישה בגיל השלישי המעוניינת לשמור על קשר טוב עם שוכריה, נותרה מופתעת ומודאגת מהמצב. היא לא ערכה חוזה רשמי עם השוכר, אלא הסתמכה על הסכמה בעל פה בלבד, מה שהקשה עליה להתמודד עם המצב.

  כאשר הגיעה אלינו, ביקשנו ממנה להביא ראיות לפעילות המסחרית מהדירה: תמונות, קליפים ממצלמות אבטחה או כל אסמכתא אחרת שיכולה להוכיח את הטענה. כמו כן, הצגנו לה את האפשרויות לפעולה משפטית כנגד השוכר, כדי להבטיח שהנכס ישוב למטרתו המקורית ולשמור על זכויותיה כבעלת הדירה.

  ברגע שקיבלנו את הפרטים הללו, הגשנו מכתב התראה והדבר עשה את שלו; האישה קיבלה את השליטה בנכס שלה. אין כל ספק שעצם העובדה שלא היה בידה חוזה שכירות הקשה על העבודה אך אל דאגה, זו כבר העבודה שלנו.

  מועד.החתימה.על.החוזה

  מועד.תחילת.השכירות

  מועד.סוף.השכירות

  ב. איך להכין את הקרקע לפני הגשת תביעה לפינוי?

  בהמשך לדיון על פינוי שוכר לפני סיום החוזה, חשוב להבין כיצד להכין את הקרקע להליך זה ולהכיר את הצעדים הנדרשים לקיום הליך משפטי מוצלח. הכנת הקרקע לפינוי שוכר דורשת יותר מסתם איסוף ראיות. חשוב לנהל תהליך מוקדם, מתוכנן ומקצועי שיכול להבטיח שההליך יתקדם לטובת בעל הדירה.

  חשיבות האיסוף ראיות ותיעוד

  כדי להבטיח את חוקיות הפעולות המשפטיות, יש לאסוף כל הראיות הקשורות להפרות החוזה. זה יכול לכלול תקשורת בין הצדדים, קבלות תשלום, תמונות של הנזק שנגרם לנכס וכל מסמך אחר התומך בטענות של המשכיר. הדיוק באיסוף הראיות הוא קריטי, מאחר ונראה את כל אלו לשופט בבית המשפט.

   

  כמו כן, המועדים בחוזה והפרטים הנוספים חשובים לנו מאוד! (כמובן, רק אם אם יש חוזה שכירות כתוב).

  האם רשום בחוזה מתי הוא נחתם?
  מובן לי

  ג. ייעוץ משפטי מוקדם - מתי ולמה?

  מומלץ להתייעץ עם עורך דין מתחילת התהליך. עורך דין בעל ניסיון בתחום נדל"ן וחוזים יוכל להצביע על האסטרטגיה הנכונה להתמודדות עם הפרות חוזה ולסייע בניסוח הכתבים המשפטיים הדרושים להליך. ייעוץ מוקדם יכול למנוע טעויות ולחסוך זמן ומשאבים בעתיד.

  למשרדנו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה  יש 100% הצלחה בתביעות מסוג זה בבתי המשפט השונים בארץ, ואנחנו יודעים לקצור ללקוחות שלנו הצלחות. הייעוץ הראשוני ניתן במשרד שלנו בחינם.

  פינוי דייר לפני סיום חוזה - דעו את הזכויות שלכם

  2. ערכת כלים להתמודדות עם דייר שלא מתפנה

  במקרים בהם השוכר מתנגד לפינוי, חשוב להיות מוכנים עם מגוון אפשרויות פעולה. זה יכול לכלול הצעות לפשרה, אפשרות להתקשרות בשיח מול גורם שלישי כמו גישור, וכמובן, הכנה להליך משפטי אם יש צורך (תביעה לפינוי מושכר). חשוב לנקוט בכל צעד תוך כדי שמירה על רמת מקצועיות ורצינות המתבקשת, ולפנות לעורך דין דירה שיודע מה הוא עושה.

  א. המעבר מאיומים לפעולה משפטית

  אם השיחות והניסיונות לפשרה לא הולידו פתרון, ייתכן ויהיה צורך לעבור לפעולות משפטיות. הליך זה דורש הגשת כתב תביעה לבית המשפט, ולכן חשוב להיות מוכן עם כל המסמכים והראיות הנדרשות כדי להוכיח את הצורך בפינוי. ההכנה המדוקדקת לפני הגשת תביעה והידע על האפשרויות השונות לפינוי יכולים להבטיח שתוכלו לנהל את התהליך בצורה החלקה והמקצועית ביותר. טרם התביעה המשפטית לצורך פינוי דייר לפני סיום החוזה עורך הדין שלכם ישקול (בשיתוף אתכם כמובן) לשלוח מכתב התראה טרם תביעה משפטית.

  איך אני יודע אם אני צריך לפנות את הדייר שלי? שאלו אותנו.

  מכתב שבאמצעותו גורמים לפינוי דייר לפני סיום חוזה

  מכתב התראה לדוגמא לפיני דייר לפני סיום החוזה

  מכתב ההתראה נכתב ונשלח על ידי עורך הדין המטפל בעניין לנתבע ולערבים לו בחוזה השכירות. לאחר המכתב, נמתין לתגובת הנתבע ונשקול את צעדינו בהתאם.

  אמנם אנחנו מתפרנסים מכך (ואיפלו נהנים בבתי משפט), אך הלקוחות שלנו חשובים לנו יותר. בייעוץ הראשוני עם עורך הדין נמליץ לכם לפנות במכתב התראה מעורך דין טרם תביעה משפטית. זה זול יותר, מהיר יותר, ועובד מעולה. כדאי!

  ב. אולי אפשר לגרום לפינוי דייר לפני סיום חוזה בדרכי שלום?

  בהמשך להכנת הקרקע לפני הגשת תביעה, נרחיב עכשיו על החלופות השונות לפינוי שוכרים מבלי להגיע להליך משפטי מלא, ועל הצעדים שיכולים לסייע במציאת פתרון יצירתי והוגן לשני הצדדים. אנחנו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה לא מפחדים מבתי המשפט, אבל אנחנו גם לא "רצים" לשם. הייעוץ הראשוני ניתן במשרד שלנו ניתן ללא תשלום.

  ג. חלופות לפינוי באמצעות תביעה: מכתב התראה מעורך דין

  אז שלחנו מכתב התראה לשוכר שהדירה ולערבים לו, הגדרנו במכתב זמן לתגובתם וכרגע נשאר להמתין. חשוב לציין כי זמן התגובה במכתב ההתראה בנושא פינוי דייר לפני סיום החוזה איננו קבוע ונקבע בהתאם לשיקולי עורך הדין (להבדיל מתביעה משפטית לפינוי מושכר). אם השוכר ענה בזמן על מכתב ההתראה ובו הוא הזמין שיח במטרה לפתור ולגשר על הסכסוך – נעדיף דרך זו.

  במקרה בו ענה השוכר במכתב התגובה שהוא איננו מתפנה – עורך הדין יגיש כתב תביעה.

  תביעה לפינוי דייר תביעה להחזר הוצאות ופיצוי מכתב התראה לפינוי דייר
  ייצוג בתביעת פינוי בבית המשפט
  ייצוג בתביעה כספית בבית המשפט
  ניסוח כתב תביעה לפינוי הדייר
  מה דורשים?
  פינוי מיידי של הנכס
  דמי שכירות, הוצאות, פיצוי, הפסדים ועוגמת נפש
  הכל! פינוי מיידי שלח הנכס וגם החזר הוצאות ופיצוי
  ייתרון מרכזי
  פיקוח של בית המשפט
  פיקוח של בית המשפט
  זול, וניתן לדרוש הכל במסמך אחד
  חסרון מרכזי
  יקר יחסית
  יקר יחסית
  אין פיקוח של בית המשפט
  מתי כדאי?
  שהנתבע לא משתף פעולה לאחר מכתב התראה
  לאחר פסק דין לפינוי משוכר
  תמיד!
  סיום מאמר מכתב שבאמצעותו גורמים לפינוי דייר לפני סיום חוזה

  3. תביעת דייר לפינוי לפני תום חוזה השכירות: אסטרטגיות וטיפים

  אם השוכר שלא משלם לא פינה את הדירה, נתבע אותו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה. התוצאה של תביעה זו היא פסק-דין בבית המשפט, אותו אפשר להגיש להוצאה לפועל, וכמובן גם לדייר עצמו. ניתן לקרוא עוד על ההליך המשפטי המלא לתביעה משפטית לפינוי דייר.

  בפעמים אחרות, פתרון סכסוך יכול להתבצע דרך שיחה פתוחה והוגנת עם השוכר. ניתן להציע לו חלופות כמו עזיבת הנכס בהסכמה או הצעות אחרות שיכולות לשכנע את השוכר לעזוב את הנכס ברצון. הדגש במגעים אלה צריך להיות על מציאת פתרון הדדי שיאפשר לשני הצדדים לצאת מהסיטואציה בצורה הכי טובה והכי מהירה האפשרית.

  א. עורך דין שכירות מעולה יכול לפתור את זה גם בדרכי שלום

  1. שימוש בשירותי גישור ופשרה – גישור הוא דרך נהדרת לפתור סכסוכים ללא צורך בהליך משפטי מלא. מגשר מקצועי יכול לעזור לשני הצדדים להבין את נקודות המבט השונות ולהגיע להסכמה שתסייע לכולם. גישור יכול לחסוך זמן רב וכספים, ולפתור את הבעיה באופן שקט וביעילות.
  2. שיחת טלפון ממזכירות המשרד שלנו – כאשר נתקלים בהפרות חוזיות על ידי השוכר, המזכירות שלנו תוציא שיחת טלפון תוך כדי שמירה על רמה גבוהה של מקצועיות ונימוס. מטרת השיחה היא לתת לשוכר התראה ראשונית ולברר את עמדתו והתכניות לפתרון הבעיות הנוכחיות.
  3. שיחת טלפון מעורך דין – אם לא נמצא פתרון במהלך שיחת המזכירות, עורך הדין שלנו יתערב באופן ישיר. הוא יפנה שיחת טלפון לשוכר, בה יסביר בצורה ברורה את ההשלכות המשפטיות של המשך ההפרות ויציע אופציות לפתרון המצב לפני שיינקטו צעדים משפטיים נוקשים.
  4. מכתב התראה מעורך דין – כחלק מהפעולות להבטחת כיבוד החוזה, עורך הדין ישלח מכתב התראה רשמי לשוכר. המכתב יכיל את פרטי ההפרות ואת הדרישה לתקן את המצב בפרק זמן סביר. במכתב יובהר שאם לא יתקבלו תשובות מספקות ופעולות תיקון, המשרד יצטרך לנקוט בצעדים משפטיים נוספים.

   

  התהליכים האלה נועדו לשמור על הזכויות של המשכירים בזמן שנותנים לשוכרים את ההזדמנות לתקן את המצב ללא התערבות של בית משפט, רק כשזה אפשרי.

   

  איך אתם יודעים מה מתאים לכם? התקשרו אלינו, הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום.

  לאחרונה, פנה אל משרדנו בעל דירה מחיפה, שסיפר לנו כי השוכרת שלו, אשר חיה בדירתו, הפסיקה לשלם את דמי השכירות לפני שישה חודשים. הלקוח, שהוא אדם מאוד סבלני וסולח, נתן לה מספר הזדמנויות לתקן את המצב, תוך כדי שהיא טוענת כי "תשלם בקרוב". עם זאת, חודשים חלפו והתשלום לא התקבל, מה שהשפיע על יכולתו לתכנן את עתידו הכלכלי וגרם לו לנזקים כלכליים משמעותיים. כתוצאה מכך, פנה לנו לקבלת סיוע משפטי.

  הכנו ושלחנו מכתב התראה חריף לשוכרת ולערביה, אך לא התקבלה כל תגובה. לאור חוסר התגובה, נאלצנו להכין ולשלוח כתב תביעה נגד השוכרת. גם על כתב התביעה לא התקבלה תגובה, ולכן הגשנו בקשה לפסק דין בהיעדר הגנה בדיון דחוף בבית המשפט.

  בבית המשפט, ייצגנו את הלקוח בהצלחה רבה והשגנו פסק דין שהחזיר את שליטת הנכס אל ידיו. לאחר מכן, נערכה תביעה נוספת על נזקים כלכליים שנגרמו עקב ההתמהמהות בתשלום. גם בתביעה זו זכינו להצלחה גדולה.

  במשרדנו ישנה מסורת של 100% הצלחה בתביעות מסוג זה!

  ב. התמודדות עם שוכרים ללא חוזה בעל פה

  במקרים שבהם אין חוזה כתוב, חשוב להתייחס להסכמות הבעל פה שהושגו בין הצדדים. גם אם ההסכם לא נרשם, יש חוקים שמגנים על הצדדים ומאפשרים לפעול לאכיפתם. עורך דין יכול לעזור להבין את הזכויות והחובות המתקיימות גם ללא חוזה מפורש.

  פתרונות יצירתיים למצבים מורכבים

  עורך דין בתחום הנדל"ן יכול להיות מקור חשוב ביותר להבנה עמוקה של הזכויות והחובות שקיימות גם במצב של חוזה שכירות שלא נרשם באופן פורמלי. במקרים בהם ישנה רק הסכמה בעל פה, ייתכן שלא תהיה הבנה מלאה לגבי תנאי החוזה ומה בדיוק הוסכם בין הצדדים. עורך דין יוכל לנתח את המצב על פי ההתנהלות בפועל והחוקים המקומיים, ולספק תובנות משפטיות שיעזרו להבהיר את המצב.

  זה יכול לכלול פירוט של זכויות כמו זכות לקבלת דיור בטוח ותקין, וחובות כמו שמירה על הנכס במצב טוב ותשלום בזמן של דמי שכירות. התייעצות עם עורך דין יכולה לעזור לכם להבין מה סיכויי התביעה שלכם. זכרו, גם כשאין חוזה שכירות כתוב זה לא אומר שאין חוזה שכירות בעל פה! ניתן לקרוא עוד על כך במאמר שלנו על פינוי שוכר ללא חוזה שכירות.

  ב. דוגמא לכתב תביעה בפינוי דייר לפני סיום חוזה השכירות ​

  כתב התביעה נכתב ונשלח על ידי עורך הדין המטפל בעניין. כחלק משליחתו לנתבע, ישלח כתב התביעה גם לבית המשפט. 

  <לינק לכתב תביעה בתביעה לפינוי דייר>

  חשוב להבין מה העילות עליהן מתבסס כתב התביעה שלכם לפינוי דייר לפני סיום חוזה. זה הנכס שלכם, מה השוכר יכול לטעון כבר אל מול בית המשפט? למשרדנו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה  יש 100% הצלחה בתביעות מסוג זה בבתי המשפט השונים בארץ, ואנחנו יודעים לקצור ללקוחות שלנו הצלחות. הייעוץ הראשוני ניתן במשרד שלנו בחינם.

  ג. אז מה עושים? איך מפנים שוכר לפני סיום החוזה?

  ההבנה של האופציות השונות לפתרון סכסוכים מבלי להגיע לבית משפט היא חשובה, אך חשוב לזכור שלעיתים פעולה משפטית עשויה להיות הכרחית. במקרים אלה, חיוני להיות מוכן כראוי.

  • מומחיות משפטית – עורכי דין בעלי ניסיון בתחום הנדל"ן והשכירות מבינים היטב את הדינמיקה והאסטרטגיות הדרושות לניהול תיקי פינוי. הם יודעים לנווט במערכת המשפטית ולהציע פתרונות חכמים ויעילים שיכולים למזער נזקים ולשפר את הסיכויים להצלחה.
  • הכנה ותיעוד של ראיות – עורך דין יכול לסייע באיסוף והכנת ראיות משכנעות שישמשו במקרה של התנגדות לפינוי. זה כולל תיעוד שיחות, תקשורת מיילית, צילומים של הנכס, וכל פריט רלוונטי אחר שיכול לתמוך בטענות של המשכיר.
  • ייצוג בבית המשפט – במקרה של התנגדות לפינוי וכתב הגנה מתאים לפינוי או אם השוכר מגיש תביעה נגד המשכיר, ייצוג משפטי הוא חיוני. עורך דין יכול לייצג את המשכיר בבית המשפט, להציג את העניינים בצורה מקצועית ולנסח את הטענות וההגנות באופן שיבטיח את התוצאה הטובה ביותר.
  • פתרונות יצירתיים ומניעת סכסוכים – עורך דין יכול להציע פתרונות יצירתיים שלא תמיד נלקחים בחשבון, כמו הצעות פשרה או גישור שיכולים למנוע הגעה להליך משפטי מורכב ולחסוך במשאבים ובזמן.

  אנחנו מקווים שהצלחנו לעשות לכם קצת סדר ונחת, בכל זאת זה תפקידנו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה

  מכתב.התראה

  כתב.תביעה

  פסק.דין

  איך גורמים לפינוי דייר לפני סיום חוזה?

  4. כמה עולה לפנות דייר? ​

  הליך מסוג פינוי שוכר שלא משלם לא בהכרח יעלה לנו הרבה כסף ובטח כאשר אנו צפוים לקבל החזר על נזק שנגרם לנו (בין היתר על הוצאות המשפט). על מנת לעשות קצת סדר, נסביר על התשלומים ונציג את אומדנם.

  א. אגרה בהליך פינוי דייר לפני סיום חוזה ​

  כאשר אנו תובעים לפינוי אנו צריכים לשלם אגרה לפתיחת תיק (בבית המשפט) על סך 669 ₪ (נכון לשנת 2022). לצערנו, לא ניתן להפחית אפילו שקל מאגרה זו אבל כמו שכבר אמרנו קודם לכן – אנו צפויים לקבל את הוצאות המשפט בחזרה. למען הבהרה, סכומים אלו משולמים כאגרות לרשויות המדינה ולא לעורך הדין שלכם.

  ב. שכר טרחת עורך דין בפינוי דייר לפני סיום חוזה

  על פי חוק לשכת עורכי הדין בהתייחס לשכר טרחה מינמלי מומלץ, שכר טרחת עורך הדין בתביעה לפינוי דייר לפני סיום חוזה השכירות נקבע להיות 5,477 ₪ + מע"מ. כחלק משכר הטרחה הנ"ל תקבלו:

  • ניסוח כתב תביעה לפינוי הדייר שלא משלם (תוך העברת טיוטות לפני שליחתו).
  • ייעוץ שוטף ביחס לניהול המשא ומתן עם הדייר טרם קבלת כתב ההגנה מצידו.
  • ניתוח והסבר של כתב ההגנה שנשלח על ידי הדייר (במקרה בו הגיש כתב הגנה) במטרה להיות מוכנים בדיון ביחס לחולשות ולחוזקות המקרה.
  • ייצוג בבית המשפט.
  • הסבר פסק הדין והנחיות ביחס לצעדים הבאים בתהליך להחזרת ההחזקה בנכס.
  • במידת הצורך נעזור בפניה ללשכת הוצאה לפועל למימוש פסק הדין.

   חבל שתשלמו יותר ממה שאתם צריכים. לצערנו לא כל משרדי עורכי הדין מכבדים את שכר הטרחה המינימלי, שימו לב!

  ניסוח כתב תביעה בהתאמה אישית
  מובן לי

  בפנייתה האחרונה למשרדנו, סיפרה לקוחה על חווייתה הלא נעימה עם משרד עורכי דין אחר. היא חיפשה סיוע משפטי לפינוי דייר לפני סיום חוזה שכירות, אך מצאה עצמה נתונה במצב שבו עלות הטיפול המשפטי הייתה גבוהה בהרבה מהנזק הכלכלי שספגה מהדייר בעצמו. בשיחה איתנו, גילינו שהמשרד הקודם שכר את שירותיה גבה ממנה שכר טרחה אסטרונומי, ואפילו לא סיים את העבודה!

   

  הבטחנו ללקוחה שאנו מחויבים לשקיפות והגינות, וששכר הטרחה שלנו עומד בקריטריונים החוקיים והמקצועיים. התחלנו לטפל במקרה שלה במקצועיות ואחריות, מתוך מחויבות לספק לה את הפתרון המשפטי הטוב ביותר בעלות הוגנת. דוגמה זו מלמדת כי חשוב לבדוק ולהיות מודעים לפרטי העסקה בשירותים משפטיים, כדי להבטיח שלא תשלמו יותר מהדרוש וההוגן.

  ג. אז תביעה או מכתב התראה?

  המטרה שלנו בתור עורכי דין היא להשיב את הדירה לידכם. בהתאם לכך- השאיפה שהדבר יקרה בצורה המהירה ביותר. לכן, נעדיף לשלוח תחילה מכתב התראה במטרה "להפחיד" את הדייר שלא משלם ורק לאחר מכן (במידת הצורך) נשלח כתב תביעה. לעיתים, מכתב ההתראה אפקטיבי מספיק בשביל להחזיר את השליטה בנכס ולכן אין סיבה להגיש כתב התביעה. קראו בהרחבה על ההליך המשפטי הצפוי במאמר שלנו על פינוי דייר.

  מה צריך לעשות? מתי? ומה אחר כך? תביעת דייר סרבן
  1
  פגישת/שיחת ייעוץ עם עורך דין
  מיד עם הפרת החוזה
  ניסוח כתב תביעה לפינוי השוכר
  ניתן להתחיל במכתב התראה נגד הדייר הסרבן
  2
  כתב תביעה
  לאחר ייעוץ עם עורך דין
  להמתין לכתב הגנה מהדייר
  במשרד שלנו הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום
  3
  כתב הגנה
  30 ימים לאחר כתב התביעה
  דיון בבית המשפט
  הדייר לא הגיש כתב הגנה? מעולה, נבקש מבית המשפט פסק דין באופן מיידי
  4
  דיון
  30 ימים לאחר כתב ההגנה
  פסק דין פינוי
  אל דאגה, אתם לא לבד!
  5
  פסק דין פינוי
  בדיון עצמו, ולכל המאוחר עד 15 ימים מהדיון
  הוצאה לפועל
  במשרד שלנו, 100% מפסקי הדין הסתיימו בפינוי מהיר של הדייר הסרבן

  ד. פינוי דייר לפני סיום חוזה: איך מתקדמים מכאן

  יש להדגיש שבחירת עורך דין המתמחה בחוק המקרקעין  ובהליך מסוג זה קריטית לתהליך מהיר וזול מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה.

  ראשית, לא להיות שאננים. שימו לב שאם השוכר שלכם לא משלם לכם או לא עונה להודעות או שיחות טלפון במשך זמן ארוך – המצב שגוי, ומדובר בהפרת חוזה. אין ספק שרק ברגע בו תהיו מודעים לבעיה, תוכלו לאבחן שיש בעיה.

  לאחר מכן כדאי לפעול בצורה הזו:

  1. פנו לעורך דין המתמחה בחוק המקרקעין ובפרט בתביעות מסוג פינוי דייר לפני סיום החוזה.
  2. הציגו בפני עורך הדין את המקרה והביאו איתכם תמונות/ התכתבויות המעידות ומבססות את הנאמר. אל חשש, אם אתם לא בטוחים בנוגע לאילו פרטים רלוונטיים- תקבלו הדרכה מעולה מעורך הדין שלכם (:
  3. עורך הדין יכתוב את מכתב ההתראה ויעביר לכם טיוטה טרם שליחתו לשוכר ולערבים לו בחוזה.
  4. אם השוכר לא הגיב כלל, נגיש כתב תביעה.
  5. נמתין לכתב הגנה מצידו (אם ישלח).
  6. נקבע דיון בבית משפט.
  7. נייצג אתכם בדיון בבית המשפט ונמתין יחדיו לקבלת פסק הדין.
  סיכום המאמר פינוי דייר לפני סיום חוזה

  4. סיכום: למה חשוב לפנות לעורך דין בעת פינוי דייר לפני סיום החוזה?

  התהליך של פינוי דייר הוא מורכב ודורש ידע משפטי מקצועי כדי להבטיח שהוא נעשה כחוק ומבלי להפר את זכויות השוכר. הפנייה לעורך דין בשלב מוקדם של התהליך יכולה לחסוך זמן יקר, משאבים כספיים ולמנוע טעויות שעלולות להוביל להליך משפטי ארוך ומייגע יותר. בעזרת ייעוץ משפטי מוקדם והכנה נכונה, ניתן למנוע רוב המכשולים ולהבטיח שהתהליך יתנהל בצורה החלקה והמקצועית ביותר.

   

  משרדנו מתמחה בחוק המקרקעין, מימוש זכויות בנכסים, השבת החזקה בנכס והגשת מכתבי דרישה. אנחנו מעמידים לטובת לקוחותינו שלל אמצעי תקשורת מתקדמים, והמשרד שלנו מעניק ייעוץ ראשוני לקראת פינוי דייר לפני סיום חוזה ללא תוספת תשלום ומגוון דרכי תקשורת ופריסה נוחה של שכר הטרחה.

  לדף יצירת קשר (או לוואטסאפ ).

  ייתרונות המשרד שלנו אל מול המתחרים. מאור משרד עורכי דין בית ומשפחה.