בית > הסכם שכירות > פינוי שוכר ללא חוזה

פינוי שוכר ללא חוזה שכירות ​

איך מפנים שוכר שאין לו חוזה שכירות?

המאמר מציג דרך התמודדות לפינוי שוכר המתגורר בנכס ללא חוזה שכירות. כידוע לכולם, חוזה שכירות לרוב נחתם כאשר ידוע מתי השוכר נכנס לנכס ומתי הוא יוצא ממנו. בעקבות התגלגלות החיים ולעיתים עקב חוסר תשומת לב של משכיר או שוכר הדירה, ייתכן מצב בו השוכר מתגורר בנכס ללא חוזה שכירות תקף. המצב בהחלט לא רצוי, אך בהחלט ניתן להתמודד עם זה ולפנות שוכר שאין לו חוזה שכירות.

חשוב לדעת שהשכרת הדירה ללא חוזה תקף יכולה לפגוע במשכיר הדירה מכיוון שאין חוזה מסודר שמסדיר את הזכויות והחובות של הצדדים, ולמעשה, המשכיר (בעל הדירה) יכול למצוא את עצמו נתון לחסדי השוכר בשאלת הפינוי של הדירה.

עולה השאלה, מה עושים? כמה זה יעלה? התשובות במאמר שלפניכם.

המאמר כולל מכתב התראה לפינוי שוכר לדוגמא!

כותב המאמר הוא עורך דין שעוסק בהליך משפטי מסוג פינוי מושכר ודייר סרבן ומלווה בעלי נכסים החל מרכישת דירתם ועד למקרים (לצערנו) של דייר סרבן. לעורך הדין התמחות מיוחדת בחוק המקרקעין, דבר המקנה למשרד שלנו יכולת לתת שירות מקיף ומדוייק להליכים משפטיים בנושאים אלו. הייעוץ הראשוני במשרד ניתן בחינם, וזאת כדי שתרגישו בנוח לדבר על נושאים אלו עם עורך הדין שלכם.

המאמר שלפניכם מתחיל באמ;לק ארוך מדי; לא קראתי – תקציר המאמר.

לאחר מכן המאמר מחולק לכותרות ותתי כותרות, תמונות, טבלאות, ניווט נוח, תרשימים וסליידרים, והכול כדי שיהיה לכם נוח לקרוא. כדאי לקרוא עד הסוף, המאמר מכיל מידע וערך שאין בשום מקום אחר. קצת סבלנות ונענה על כל השאלות שלכם 🙂

מאור גרצנשטיין עורך דין לפינוי שוכר ללא חוזה שכירות
מאור גרצנשטיין, עורך דין

מאמר זה עוסק בפינוי שוכר ללא חוזה.

אם חיפשתם מאמרים בנושאים אחרים פנו לדפים הבאים:

המאמר פינוי שוכר ללא חוזה יענה על השאלות הבאות:
1. איך החוק מתייחס לשוכר ללא חוזה?
2. האם יש חוזה שכירות גם אם לא חתמנו?
3. איך מפנים דייר בלי חוזה?
4. כמה עולה פינוי של דייר ללא חוזה שכירות?
5. כמה זמן לוקח לפנות דייר?

מאמר זה עוסק בפינוי שוכר ללא חוזה.

אם חיפשתם מאמרים בנושאים אחרים פנו לדפים הבאים:

אמ;לק ארוך מדי; לא קראתי – תקציר המאמר

המאמר מציג מידע בנוגע לפינוי שוכר ללא חוזה שכירות השוהה בדירה, ועל הנזקים שיכולים להיווצר כתוצאה מכך, כגון:

 • דמי שכירות שלא שולמו.
 • נזקים בדירה שהשוכר ביצע.
 • חוסר יכולתו של בעל הנכס להשכיר את הדירה לדייר אחר.
 • חוסר יכולתו של בעל הנכס להשתמש בדירה בעצמו.
 • חוסר יכולתו של בעל הנכס למכור את הדירה.

יש מספר דרכים להתמודד עם מקרים כאלו של פינוי שוכר ללא חוזה, כאשר פניה לעורך דין המתמחה במקרקעין היא העיקרית. הכל במטרה לפינוי מהיר, יעיל וזול של השוכר (אצלנו במשרד, הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום).

כבעלי נכסים קל מאוד להגרר לפינות לא נעימות עקב התסכול והמועקה הרבה משוכר שכזה. ישנה חשיבות גבוהה לטפל בנושא במסגרת הכללים המשפטיים שבחוק ולא באופן אימפולסיבי, עורך הדין שלכם ידע להדריך אתכם בעניין.

המשרד מעניק שירותים משפטיים במקרים אלו, ובעל 100% הצלחה בתביעות מסוג זה. צרו קשר, הייעוץ הראשוני אצלנו במשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה ניתן ללא תשלום.

משרדנו מתמחה בחוק המקרקעין, מימוש זכויות בנכסים, השבת החזקה בנכס והגשת מכתבי דרישה. אנחנו מעמידים לטובת לקוחותינו שלל אמצעי תקשורת מתקדמים, והמשרד שלנו מעניק ייעוץ ראשוני לקראת פינוי מושכר ללא תוספת תשלום, מגוון דרכי תקשורת ופריסה נוחה של שכר הטרחה.

 

למידע והתקשרות בקשו שיחה חוזרת (או שלחו לנו וואטסאפ ).

המאמר פינוי שוכר ללא חוזה יענה על השאלות הבאות:
1. איך החוק מתייחס לשוכר ללא חוזה?
2. האם יש חוזה שכירות גם אם לא חתמנו?
3. איך מפנים דייר בלי חוזה?
4. כמה עולה פינוי של דייר ללא חוזה שכירות?
5. כמה זמן לוקח לפנות דייר?

כותרות במאמר פינוי שוכר ללא חוזה שכירות:
  Add a header to begin generating the table of contents

  1. חוזה שכירות ​

  חוזה שכירות הוא הסכם משפטי מחייב שנחתם בין בעל נכס (משכיר) לבין אדם המעוניין להתגורר בנכס (שוכר). חוזה השכירות מסדיר את הזכויות והחובות של הצדדים לו ומטרתו העיקרית ליצור וודאות בנוגע לפרטים מהותיים כגון:

  • מחיר השכירות.
  • תיאור הנכס המושכר.
  • מועדי הכניסה והיציאה מהנכס.
  • כללי השימוש בנכס.
  • פיצויי במקרה והשוכר מפר את החוזה.

  בהתאם לחוק חוזה השכירות יכול להעשות בעל פה ולא חייב הסכם בכתב, וזאת אם תקופת השכירות לא עולה על 5 שנים. אך כמובן, הדבר לא מומלץ, ודוגמאות רבות לכך ינתנו במהלך מאמר זה! כמו כן, כדאי להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין על מנת לערוך חוזה שישרת את האינטרסים של המשכיר בצורה הטובה ביותר. שכר הטרחה לא גבוה ובהחלט שווה את זה (אתם תשתמשו בחוזה שוב ושוב ושוב).

  א. מועדים בחוזה השכירות ​

  קניתם נכס והחלטתם להשכיר אותו, ועכשיו הגיע רגע חתימת החוזה. בחוזה שכירות יש מספר מועדים שעורך דין טוב יתייחס אליהם מבעוד מועד, וזאת על מנת לא להינזק בצורה כלכלית ועל מנת ליצור וודאות לשני הצדדים.

  מועדים חשובים שחשוב להתייחס אליהם (פינוי השוכר יעשו בהתאם אליהם)

  1. מועד חתימת החוזה – בכל חוזה שכירות, ולמעשה, בכל חוזה אחר, יש את תאריך חתימת החוזה. במועד החתימה אנחנו מבצעים "עסקה" וראוי שנדע מתי היא התבצעה. נספחים עתידיים, הארכות של חוזה השכירות וכד' יתייחסו לאותו חוזה ראשוני שחתמנו עליו בתאריך מסוים (למשל, חוזה הארכה לחוזה שנחתם ביום 1.1.2022).
  2. מועד תחילת השכירות – חתמנו חוזה (לצורך העיניין) בחודש יוני, אבל תחילת השכירות היא בכלל בחודש אוגוסט. כבעלי נכסים כדאי לא ליצור פער בין השוכרים בדירה, וזאת בשביל שתזרים הכספים ימשיך כרגיל. לכן, גם אם חתמנו על חוזה ביום מסויים, זה לא אומר שהמפתחות לדירה יינתנו באותו הרגע לשוכר. חשוב מאוד שיהיה ברור לכל הצדדים ממתי אפשר כבר לגור בנכס. השוכר ישלם רק כאשר יגור בדירה, או לחלופין, בתאריך בו יחליטו הצדדים (והשוכר יעביר שיק ביטחון). לכן, מועד תחילת השכירות ותחילת התשלום על השכירות הוא קריטי!
  3. מועד סוף שכירות – עברה שנה או שנתיים, אולי בכלל שלוש שנים? הגיע הרגע בו על השוכר להתפנות מהדירה. לרוב שכירות ניתנת במחזורים שנתיים אבל אין כל הגבלה משפטית על להשכיר את הנכס לתקופה קצרה או ארוכה יותר, שהיא לא בהכרח במחזור השנתי. מועד סוף השכירות הוא המועד בו השוכר צריך לצאת מהנכס, ובתקווה שאחד אחר ייכנס ישר אחריו. כמו כן, מועד סוף השכירות הוא המועד בו השוכר מפסיק לשלם את כספי השכירות ולכן, עליו להתפנות. חשוב מאוד להגדיר מועד זה על מנת שלא יהיה כל עוררין/ וויכוח ביחס לזכותו של השוכר להמשיך את השכירות או לחלופין לסיימה.

  מועד.החתימה.על.החוזה

  מועד.תחילת.השכירות

  מועד.סוף.השכירות

  שנת אופציה - הארכת חוזה או סיומו

  מאוד מקובל (אך לא מחייב) להחליט מבעוד מועד על אופציה חד צדדית של השוכר להאריך בשנה את תקופת השכירות בנכס, או לחלופין, על אופציה חד צדדית של המשכיר לסיים את תקופת השכירות.

  אין ספק שמטרתו העיקרית של המשכיר היא להשכיר, ומטרתו העיקרית של השוכר היא לשכור. במידה ושני הצדדים מחייכים אחד לשני ונעים להתנהל ביחד, ישנה האפשרות לקבוע בחוזה השכירות כי במועד סוף השכירות תינתן אופציה (חד צדדית) להאריך (לטובת השוכר) או לסיים את השכירות (לטובת המשכיר). לצערנו, אופציית הארכה יכולה גם לפגוע במשכיר, כפי שנפרט בהמשך.

  שנת האופציה מטרתה לתת וודאות למי מהצדדים ביחס לחוזה ולאפשרות להתגורר/ להשכיר את הנכס. כמו כן, האופציה מוגדרת בחוזה השכירות ואם ישנם שינויים כלשהם בתנאי ההשכרה (למשל, דמי שכירות גבוהים יותר), צריך לכתוב אותם תחת כותרת האופציה.

  למה לתת לשוכר אופציה להאריך את השכירות?

  צריך לשמור על שוכרים טובים. אם מצאתם שוכרים טובים, כאלו שמשלמים בזמן ושומרים על הנכס, בוודאי תרצו שישארו. במקרה זה, כדאי לשמור על השוכרים, ולקבוע עימם, שיכולו לגור עוד שנה החל ממועד סוף השכירות. ברגע בו נתנו אופציה לשוכרים, זו תהיה אופציה חד צדדית, כלומר נתון להחלטתם בלבד (אלא אם כן נקבע אחרת בחוזה ביניכם, כמובן).

  למה לקבוע אופציה למשכיר לסיים את השכירות?

  מקדם בטיחות בעולם החוזים הוא האפשרות לצאת מהם (מחוזה השכירות). בעלי דירה שמעוניין לשמור לעצמם את האופציה לבטל את החוזה (כי למשל, השוכר לא לענייהם) צריכים לרשום זאת בחוזה עוד במועד החתימה על חוזה השכירות. גם לסעיפי אופציה ישנם הוראות חוק שונות, יש הוראות חוקיות ויש שאינן חוקיות, וכדאי לשאול עורך דין לגבי סעיף זה (במשרד שלנו הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום).

  שוכר טוב?
  אופציה הדדית להארכה
  שוכר לא רצוי?
  אופציה חד-צדדית לביטול

  ב. סיום חוזה השכירות ​

  בדרך כלל חוזי השכירות מסתיימים במועד סוף השכירות שהוגדר במעמד חתימת החוזה בין אם ניתנה אופציה להארכת החוזה לטובת השוכר או לא. ישנם מקרים לא רצויים בכלל בהם אין חוזה שכירות מוגדר או מקרים בהם חוזה השכירות תם והשוכר נשאר בנכס מבלי לחתום על חוזה חדש (בין אם בהסכמה של המשכיר או לא). מקרים אלו מאוד בעייתיים מכיוון שאין כל חוזה מסודר שמסדיר את הזכויות והחובות של הצדדים ביחס לנכס.

  מה עושים כשנגמרה השכירות, והשוכר מסרב לצאת? קראו בהמשך.

  ג. פינוי שוכר ללא חוזה שכירות ​

  במידה והגענו למקרה של שוכר שנמצא בדירה ללא חוזה שכירות וללא הסכמתנו, נצטרך לפנות לעורך דין המתמחה בחוק המקרקעין ולהיעזר בו לפינוי השוכר המתגורר ללא חוזה שכירות.

  המלצות ככל והגעתם למקרה זה:

  1. פנו לעורך דין המתמחה במקרקעין וספרו לו על המקרה.
  2. הציגו מסמכים רלוונטים היכולים להעיד על סוף תקופת השכירות שהוסכמה. מסמך זה יכול שיהיה חוזה השכירות ואף תכתובות בוואטסאפ המעידות על הסכמה ביחס למועד סוף השכירות.
  3. המתינו שעורך הדין שלכם ידאג לכם ולכיס שלכם.

  על אף שהמצב לא סימפטי, אין מה לדאוג, עורך דין שיודע את העבודה יוכל לסייע.
  משרדנו מתמחה בחוק המקרקעין וטיפל במהלך השנים במאות מקרים דומים. הייעוץ הראשוני ניתן במשרד שלנו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחהללא תשלום.

  בפינוי שוכר ללא חוזה שכירות חשוב לפעול בהר ובהתאם לחוק

  2. פינוי שוכר ללא חוזה שכירות ​

  כל יום שהשוכר נמצא בנכס הוא הפסד כספי! חשוב לנקוט בפעולות אקטיביות ומהירות, וזאת כדי להפחית נזקים. השוכר יכול (בהמשך הדרך) לא לשלם דמי שכירות, לפגוע לכם בנכס, לסרב לצאת, למנוע ממכם למכור את הדירה או להשכיר לאחר וכד'. השוכר מסרב לצאת? התערבות מיידית של עורך דין התמחה בחוק היא קריטית מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה

  א. פינוי של שוכר סרבן ​

  שוכר סרבן הוא אדם המסרב לצאת מהנכס בסוף מועד השכירות, או לחלופין, לא משלם את דמי השכירות החודשיים או את המיסים העירוניים. במקרים אלו נכון ליוועץ עם עורך דין המתמחה בחוק המקרקעין על מנת שיחזיר לנו את השליטה בנכס שלנו וידאג לנו לפיצוי הכספי על מעשיו של השוכר.

  רשמנו עוד על כך במאמר שלנו על דייר סרבן וכיצד ניתן לסלק דייר סרבן מהדירה שלנו.

  מיהו שוכר סרבן? ​

  1. שוכר שלא משלם דמי שכירות – המקרה ראשון הוא שוכר אשר נמצא בדירה שלכם, כחלק מהסכם השכירות, אך פסק מלשלם את דמי השכירות, ממש הפסיק לשלם לכם! במקרה שכזה לבעל הדירה אין את בטחון ההסתמכות על תזרים המזומנים והוא נפגע בצורה קשה. קראו את המאמר שלנו על פינוי שוכר שלא משלם.
  2. דייר שאין לו חוזה שכירות – המקרה שני הוא שוכר אשר סיים את תקופת השכירות המוסכמת, ומסרב להתפנות מהנכס. לצערנו מקרה שכזה מונע את אפשרות הכנסת הדיירים החדשים ובכך פוגע בכיסו של המשכיר. לדייר כבר אין חוזה בתוקף והדירה אמורה להיות פנויה למטרת הכנסת דיירים אחרים. במקרה בו הדייר מסרב להתפנות, לא ניתן להתחיל את תהליך השכרת הדירה לשוכר אחר, או למכור את הדירה, וכיסו של המשכיר נפגע בעקבות כך.
  3. דייר שלא משלם חשבונות או מסב נזק לנכס – המקרה הנפוץ השלישי הוא שוכר אשר נמצא נמצא בדירה כחלק מזמן ההתחייבות החוזית, אך פסק מלשלם מיסים עירוניים או הסב נזק לרכוש שבבית. מקרה זה יכול לבוא לידי ביטוי אם הדייר שלכם מסרב לשלם את דמי הארנונה/ חשמל/ ועד הבית/ מים וכד'. חשוב לציין בהתאם לחוק אתם נדרשים לשלם את התשלומים השוטפים גם אם הדייר עצמו לא משלם אותם, ולכן הנזק (לצערנו) הוא כולו שלכם.
  הדיירים שלכם לא משלמים שכירות?
  מובן לי

   אל דאגה, אנחנו פה ממש בשביל זה.

  אז מה אני צריך לעשות במקרים כאלה? שאלו אותנו.

  ב. מכתב התראה מעורך דין נגד השוכרים ​

  בית המשפט רוצה לראות שפנינו בעצמנו לשוכרים לפני שהגשנו תביעה בבית המשפט. מכתב התראה לפני נקיטה בהליכים משפטיים זה הצעד הראשון להשבת המושכר לידי המשכיר. ברוב הפעמים התסכול הרב יכול להיגמר במהירות אם נצליח "להפחיד" את השוכר הסרבן. נעשה זאת באמצעות מכתב מסודר מעורך דין (עם חתימה ולוגו), אשר יפרט את נסיבות המקרה ואת הדין בעניין הסכם השכירות. המשרד שלנו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה יודע כיצד לנקוט בהליכים משפטיים נגד השוכר, ומכתב ההתראה ניתן לכם בחינם כחלק מהתביעה המשפטית לפינוי הדירה. 

  מכתב התראה לפינוי שוכר ללא חוזה שכירות

  אלו הדברים שנכלול (בדרך כלל) במכתב ההתראה שלנו:

  • פרטי הצדדים לעניין.
  • נסיבות המקרה אשר בגינן ניזוק משכיר הדירה.
  • סעיפי חוק ונספחים המבססים את עילת התביעה.
  • הערכה כספית של הנזק שהוסב למשכיר הדירה.
  • דרישה לפינוי ולפיצוי.
  • דרישה  לכספים נוספים (עלות עורך הדין למשל), אבדן ימי עבודה, עוגמת נפש וכד'.
  משרדנו נוהג לשלוח מכתבי התראה נגד דייר סרבן ובפינוי שוכר ללא חוזה שכירות

  ג. מכתב התראה שוכר לדוגמא

  כאמור, מכתב ההתראה נגד שוכר צריך להיות מנוסח כהלכה, וצפוי לסייע לכם משמעותית במאמצים לפינוי הדייר הסרבן. זאת ועוד, גם בית המשפט יבקש לראות מכתב התראה מסודר שנשלח לשוכר לפני הגשת כתב תביעה לשוכרים עצמם.

  לחצו כאן למכתב התראה לדוגמא נגד שוכר ללא חוזה שכירות.

  מה קורה אחרי מכתב ההתראה?

  שלחנו מכתב התראה לשוכר ובו הגדרנו זמן לתגובה ממנו. ככל והשוכר ענה בזמן המוגדר, ויש דרך לפתור את כל העניין ללא פניה לבית משפט, כמובן שנעדיף את הדרך הזו.

  מדובר בפתרון מהיר וזול, בסופו בעל הדירה צפוי לקבל את הדירה שלו בחזרה, וכן פיצוי מהשוכר. במידה והשוכר לא הגיב, עורך הדין יגיש כתב תביעה ובו יפורטו עילות התיבעה, נסיבות המקרה והביסוסים להן. 

  תביעה לפינוי מושכר, שלבים לאחר מכתב התראה

  1. נשלח כתב התביעה לשוכר.
  2. לשוכר יש 30 ימים על פי החוק להגיש כתב הגנה.
  3.  נקבע דיון בבית המשפט על מנת להסדיר את העניין.
  4. בהינתן פסק דין, נבקש לממשו במטרה להחזיר את השליטה בנכס.
  מה צריך לעשות? מתי? ומה אחר כך? תביעת דייר סרבן
  1
  פגישת/שיחת ייעוץ עם עורך דין
  מיד עם הפרת החוזה
  ניסוח כתב תביעה לפינוי השוכר
  ניתן להתחיל במכתב התראה נגד הדייר הסרבן
  2
  כתב תביעה
  לאחר ייעוץ עם עורך דין
  להמתין לכתב הגנה מהדייר
  במשרד שלנו הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום
  3
  כתב הגנה
  30 ימים לאחר כתב התביעה
  דיון בבית המשפט
  הדייר לא הגיש כתב הגנה? מעולה, נבקש מבית המשפט פסק דין באופן מיידי
  4
  דיון
  30 ימים לאחר כתב ההגנה
  פסק דין פינוי
  אל דאגה, אתם לא לבד!
  5
  פסק דין פינוי
  בדיון עצמו, ולכל המאוחר עד 15 ימים מהדיון
  הוצאה לפועל
  במשרד שלנו, 100% מפסקי הדין הסתיימו בפינוי מהיר של הדייר הסרבן

  ד. מכתב התראה מעורך הדין נגד הערבים ​

  מכתב התראה מטרתו העיקרית היא להתריא את השוכר על אפשרותו של המשכיר לנקיטה בהליכים משפטיים. המכתב גם מתריא וגם מרתיע! כמו שכבר אמרנו, ככל שנסיים ההתעסקות הזו מהר יותר ככה טוב יותר.


  ככל ויש חוזה שכירות ובו מצויים ערבים לשוכר, נרצה להתריא ולהרתיע גם אותם!


  ככל הנראה הערבים לשוכר לא ירצו להעמיד את עצמם בנקודה בעייתית כזו, בה הם יכולים להידרש בפיצוי של עשרות ומאות אלפי שקלים בגין השוכר שלא יוצא מהנכס. לכן, שליחת מכתב התראה לערבים יכול להיות הישועה במקרים אלו.

  משרדנו מתמחה בחוק המקרקעין וכחלק מהשירות שניתן לבעל הנכס במקרים אלו, בכל מכתב התראה שאנו שולחים המשרד פונה במפורשות גם לערבים. אנחנו נותנים את השירות הזה ללא תשלום נוסף במסגרת מכתב ההתראה על מנת לסיים עם העניין בצורה המהירה ביותר!

  אם אין ערבים לחוזה השכירות? מה עושים?

  ככל ואין ערבים שחתמו על שטר חוב או על היותם ערבים לשוכר ולהתחייבויותיו ביחס לדירה, יישלח מכתב התראה לשוכר הדירה בלבד. סיטואציה זו מדגישה בפנינו את הצורך במקדם הביטחות של ערבים לחוזה השכירות, וחשיבות הייעוץ עם עורך דין מומחה בתחום טרם חתימת החוזה.

  ה. תביעה לפינוי המושכר ​

  במקרים מסויימים בהם הנזק שנגרם גדול, או כאשר השוכרים שלנו אינם משתפים פעולה עם מכתב ההתראה, נמליץ לפנות להליך משפטי של פינוי מושכר. אמנם מדובר בהליך משפטי לכל דבר ועניין, אך לכל הדעות מדובר בהליך מהיר וזול בתביעה משפטית "רגילה".

  שלבי תביעה לפינוי מושכר ​

   

  1. עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין יגיש מכתב דרישה לפינוי השוכר ללא חוזה השכירות.
  2. במידה והדייר לא התפנה, יגיש בעל הדירה בעזרתנו תביעה לפינוי המושכר בדיון מהיר במטרה לקבל פסק דין.
  3. במידה והדייר עדיין לא התפנה, בעל הדירה יצטרך לפתוח תיק בהוצאה לפועל עד לקבלת ההחזקה בדירה.

  מכתב.התראה

  כתב.תביעה

  פסק.דין

  נשמע מורכב? אל דאגה, אנחנו כאן.

  אל תמעיטו בחשיבות לבחור בעורך דין המתמחה בחוק המקרקעין. מדובר פה בנכס שלכם ובכיס שלכם.

  למשרדנו 100% הצלחה בתביעות מסוג זה, והייעוץ הראשוני ניתן במשרד ללא תשלום.

  לפני כשבוע הגיעה אלינו אישה בת 45 אשר פנתה למשרדנו כחלק מקבלת דירתה בירושה. משרדנו רשם לטובתה את הנכס בטאבו ואף לקח חלק במימוש הצוואה.

  האישה שהייתה לקוחה חוזרת של המשרד, התייעצה עם עורך הדין המתמחה במקרקעין ממשרדנו ובהמלצתו ערכו הסכם שכירות אשר כלל בטוחות רלוונטיות וסעיפים ברורים בנוגע לזכויותיה ולחובותיה.

  לצערה של הלקוחה, השוכר בנכס סירב להתפנות. לאחר טיפול מהיר של משרדנו השוכר עזב את הדירה לאחר שבוע ימים, ואף שילם פיצויים בהתאם.

  אנחנו במשרד עומדים מאחורי החוזים שלנו, ואנחנו מעניקים סיוע למשכירים הנמצאים במצוקה. העניין סודר במהרה על ידי משרדנו מאחר וכל הבטוחות נמצאו בחוזה. הגשנו מכתב התראה גם לערבים של השוכר ואלו הצליחו לשנות את דעתו ולצאת מהדירה במהירות כאמור.

  פניה לעורך דין טרם עריכת ההסכם במטרה לשמירה על נכסנו היא חשובה ובמקרה של הלקוחה שלנו מדובר בפעולה קריטית וחשובה. כמו כן, כאשר הכל מסודר, קל לפעול ולהשיב את החזקה בנכס.

   

  כמה עולה תביעה לפינוי משוכר? קראו בהמשך.

  תביעה לפינוי מוכר תביעה להחזר הוצאות ופיצוי מכתב התראה לפינוי שוכר ללא חוזה שכירות
  ייצוג בתביעת פינוי בבית המשפט
  ייצוג בתביעה כספית בבית המשפט
  ניסוח כתב תביעה לפינוי הדייר הסרבן
  מה דורשים?
  פינוי מיידי של הנכס
  דמי שכירות, הוצאות, פיצוי, הפסדים ועוגמת נפש
  הכל! פינוי מיידי שלח הנכס וגם החזר הוצאות ופיצוי
  ייתרון מרכזי
  פיקוח של בית המשפט
  פיקוח של בית המשפט
  זול, וניתן לדרוש הכל במסמך אחד
  חסרון מרכזי
  יקר יחסית
  יקר יחסית
  אין פיקוח של בית המשפט
  מתי כדאי?
  שהנתבע לא משתף פעולה לאחר מכתב התראה
  לאחר פסק דין לפינוי משוכר
  תמיד!

  ו. כמה יעלה לי פינוי מושכר? כמה עולה פינוי שוכר ללא הסכם שכירות?

  הליך של פינוי שוכר לא חייב להיות יקר, ובכל מקרה אתם צפויים לקבל את שכר הטרחה בחזרה אם תנצחו בבית המשפט (ויותר מכך). יש לשלם את עלות האגרה לבית המשפט כדי להגיש את הביעה.

  פינוי שוכר ללא חוזה שכירות: אגרת בית משפט

  שיעור האגרה אשר יש לשלם לפתיחת תיק (נכון לשנת 2022) היא 669 ₪. זו אגרה שלא ניתן להפחיתה. חשוב לציין שכחלק מהתביעה ניתן לתבוע מהשוכר את תשלום אגרה זו בנוסף לכספים שהתלוו לתביעה.
  הסכומים הנ"ל הינם אגרות לרשויות המדינה ועורך הדין שלכם בוודאי אינו מתפרנס מכך.

  פינוי שוכר ללא חוזה שכירות: שכר טרחת עורך דין

  בהתאם לחוק לשכת עורכי הדין (שכר טרחה מינימלי מומלץ) שכר הטרחה לפינוי מושכר נקבע להיות 5,477 ₪ + מע"מ. שכר טרחה זה כולל:

  • ניסוח כתב תביעה לפינוי המושכר (כולל העברת טיוטות בין הלקוח לעורך הדין).
  • מתן ייעוץ שוטף וניהול משא ומתן עם הדייר טרם כתב ההגנה.
  • ניתוח כתב ההגנה מצד הדייר (במידה והגיש כתב הגנה) במטרה להגיע מוכנים לדיון בבית המשפט באשר לחוזוקות או החולשות בתביעה.
  • ייצוג בבית המשפט.
  • הסבר פסק הדין והנחייה באשר לצעדים הבאים במטרה להשיב את ההחזקה בנכס.
  • מתן עזרה בפניה ללשכת ההוצאה לפועל ככל ויש את הצורך בכך.

  זהירות, אל תשלמו יותר ממה שאתם צריכים! ישנם משרדים רבים שאינם מכבדים, בתביעת שוכר ללא חוזה שכירות, את שכר הטרחה המינימלי המומלץ של לשכת עורכי הדין, ויגבו ממכם יותר, חבל!

  אנחנו במשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחהמאמינים ששכר הטרחה צריך להיות הוגן, ואנחנו בוחרים לכבד את מחירון שכר טרחה של לשכת עורכי הדין (שכר טרחה מינימלי מומלץ). "מחירון" זה מאפשר ללקוח לשלם שכר טרחה סביר והוגן, בהתאם להנחיות לשכת עורכי הדין לציבור הרחב. לכן, אנחנו במשרד מכבדים את שכר הטרחה המומלץ של לשכת עורכי הדין, רק זכרו לבקש זאת.

  לפני מספר שבועות הגיע אלינו לקוח המשכיר את דירתו בעיר במרכז הארץ. הלקוח חתם בזמנו על חוזה שכירות עם השוכר הראשון שהתעניין בדירתו.

  הלקוח יצר עם המשרד שלנו קשר כחודשייים לאחר שנגמרה תקופת השכירות, וזאת מכיוון שהשוכר נמנע מלצאת מהדירה. כמו כן, השוכר לא שילם את דמי השכירות ואת התשלומים לרשויות, ויצר חוב על הנכס.
  הלקוח פנה למשרדנו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחהבבקשה לפינוי השוכר במהרה, והכל כדי שלא יפסיד כסף נוסף. משרדנו ניהל את התביעה במהרה ובמקצועיות, קיבל פסק דין לזכותו של התובע תוך 30 ימים בלבד, ואף הספקתנו לפתוח בתביעה נוספת על מנת להשיב את הנזקים הכלכלים שנגרמו.

  דומא לפסק דין נגד דייר סרבן שניתן בבית משפט השלום ובפינוי שוכר ללא חוזה שכירות


  אין מה לחשוש, צרו קשר.

  אל חשש עורך דין טוב יסייע לכם במצב של פינוי שוכר ללא חוזה שכירות

  3. איך מגנים על עצמנו משוכר ללא חוזה שכירות? ​

  ראשית, כדאי שיהיה לכם חוזה שכירות שנכתב על ידי עורך דין המתמחה בחוק המקרקעין. ככל ואין חוזה בכלל, אנחנו במקום אחר. לכן, יש חשיבות גבוהה לחוזה מקיף וברור על מנת שכל הצדדים יהיו מודעים לפרטים החשובים בו ועל מנת שהחוזה ייכסה את רוב המקרים הלא נעימים שיכולים לקרות.

  כמו כן, עריכת חוזה שכירות והסברתו לצדדים חשובה בשביל ליצור וודאות ביחס לתקופת השכירות שניתנת לשוכר וביחס לסנקציות בגין הפרת החוזה.

  א. פיצויים מדייר סרבן ​

  בנוסף לתביעה לפינוי הנכס, ניתן לדרוש פיצויים על הפרת התנאים בחוזה, או לחלופין, על נזק כלשהו במידה ונגרם. התביעה לפינוי השוכר ללא חוזה השכירות והתביעה לפיצויים הן תביעות שונות. יש להפריד בין התביעות מכיוון שככל שהדייר לא התפנה מהנכס, קשה לאמוד את גודל הנזק שנגרם למשכיר הדירה.

  תביעה לפינוי מוכר תביעה להחזר הוצאות ופיצוי מכתב התראה לפינוי שוכר ללא חוזה שכירות
  ייצוג בתביעת פינוי בבית המשפט
  ייצוג בתביעה כספית בבית המשפט
  ניסוח כתב תביעה לפינוי הדייר הסרבן
  מה דורשים?
  פינוי מיידי של הנכס
  דמי שכירות, הוצאות, פיצוי, הפסדים ועוגמת נפש
  הכל! פינוי מיידי שלח הנכס וגם החזר הוצאות ופיצוי
  ייתרון מרכזי
  פיקוח של בית המשפט
  פיקוח של בית המשפט
  זול, וניתן לדרוש הכל במסמך אחד
  חסרון מרכזי
  יקר יחסית
  יקר יחסית
  אין פיקוח של בית המשפט
  מתי כדאי?
  שהנתבע לא משתף פעולה לאחר מכתב התראה
  לאחר פסק דין לפינוי משוכר
  תמיד!

  מה יעזור לנו בתביעה לפינוי השוכר ללא חוזה השכירות בגין נזקים שגרם?

  עליכם לתעד את כלל הנזקים ולהוכיח אותם. ככל ומדובר בנזק שנגרם לקירות הבית/רצפתו – ניתן (אך לא חייב) להביא שמאי שיעריך את הנזק ויבחן את גודל הנזק על מנת שיגיש דו"ח שמאי בהתאם. והדו"ח הנ"ל יעזור לבסס את הנזק שהתובע מבקש (בשפה המקצועית קוראים לדו"ח זה חוות דעת שמאי).

  אם אין לכם שמאי בהישג יד, בהחלט ניתן לצלם תמונות המתארות את הנזק דבר המעיד על נזק שהשוכרים שלכם גרמו לו, ועורך דין שיודע את העבודה ידע לתמוך את התביעה בסכומים המתאימים. תמונות אלו, אם יוגשו כנדרש, יוכלו לעזור להוכיח את הנזק גם בלי חוות דעת שמאי.

  איך מפחיתים סיכון? המשיכו לקרוא.

  ב. בטוחות, בטחונות וערבים ​

  במעמד חתימת חוזה השכירות שווה לקחת מספר מקדמי בטיחות על מנת להקטין את הסיכוי שננזק בזמן שנשכיר את הדירה לשוכר שאנחנו לא מכירים. יש כמה מקדמי בטיחות מוכרים, כגון:

  • שטר חוב – מסמך המוגדר כנספח לחוזה השכירות ובו מצויין סכום שהוסכם על ידי הצדדים. בעקבות החתימה על השטר, ניתן לתבוע בגין נזקים למושכר בצורה קלה יותר (ישירות הוצאה לפועל). כמו כן, כדאי להחתים את הערבים על שטר החוב על מנת שיהיה יותר קל לאכוף אותו במידה ולשוכר אין איך לשלם.
  • ערבות בנקאית – זהו סכום כסף "שיוצא" (נמשך) מחשבון הבנק של השוכר ועומד מוקפא לטובת המשכיר. המשכיר יכול לפדות את הסכום במידה והשוכר לא משלם דמי שכירות או לחלופין גרם נזק לנכס ולא מוכן לשלם.
  • ערבים – צירוף אנשים מהמעגל הקרוב לשוכר שיהוו ערבות להתחייבויותיו ויחתמו על כתב ערבות, זה קריטי! לעיתים השוכר יכול להכנס לקשיים כלכליים, כאלו שקשה לדרוש ממנו כסף כי אין לו מאיפה לשלם. הערבים מהווים מקדם בטיחות למשכיר הדירה מכייון שיוכל לפנות אליהם במידה והשוכר לא עומד בתהחייבויותיו.

  ג. פינוי שוכר ללא חוזה שכירות

  כאשר חוזה השכירות נוסח על ידי עורך דין המתמחה בחוק המקרקעין קל יותר לצאת מהמצב העגום במהרה. עורך הדין ידאג לבטוחות הרלוונטיות, להסכמה על פרטים מהותיים ולהבהרת זכויותם והתחייבותם של הצדדים.
  כל אלו יתרמו רבות במידה ותעמדו בנקודה בה תצטרכו לתבוע לפינוי שוכר ללא חוזה שכירות.

  לאחרונה הגיע אלינו לקוח, אדם בן 55, חי באזור עוטף עזה והשכיר את דירתו הממוקמת באשקלון לשוכר שנראה לו אמין. הלקוח החדש והמתוסכל הגיע למשרדנו, לאחר שניסה לחסוך כמה שקלים וחתם על חוזה שכירות ישן שמצא אצל חבר (עורך דין שאינו מתמחה במקרקעין). לצערו של הלקוח, החוזה לא כלל בטוחות בכלל וכן תאריכים שאינם מתאימים לתקופת השכירות.

  לאחר שהסתיימה תקופת השכירות השוכר סירב לצאת מהנכס. משרדנו קיבל את התיק והחל בפעולות משפטיות כגנד השוכר, והגיש מכתב התראה לפני נקיטה בהליכים משפטיים ולאחר מכן כתב תביעה. הלקוח האמין שניתן ליצור חוזה שכירות עם בן אדם שכזה (שהציג עצמו כשוכר אמין ועמיד) ללא כל מסמך שמנוסח כראוי, אמונה זו חזרה לכיוונו כמו בומרנג. לאחר טיפול מהיר ומקצועי אשר כלל תביעה לפינוי המושכר ותביעה נפרדת על נזקי המשכיר, הלקוח שלנו קיבל את ההחזקה בנכס ואף כ-40,000 ש"ח כפיצויי על נזקיו!

   

  אם אתם מעוניינים להשכיר דירה, אל תהססו ביחס לחתימה על מסמך בו כתובים המועדים הרלוונטים כפי שהוזכרו בתחילת המאמר.
  במידה ואתם חווים קשיים מול השוכר שלכם פנו לעורך דין המתמחה בתחום על מנת לטפל בנושא במהרה. אצלנו במשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום.

  ד. פינוי שוכר ללא חוזה שכירות: איך מתקדמים מכאן?

  לא קל "להתעסק" עם נושא שקשור בנכס שלנו, בכסף שלנו ובעל משמעות משפטית. אנחנו פה בשביל לעשות לכם סדר בבלאגן!

  אלו הצעדים שעליכם לעשות על מנת להתמודד עם הבעיה בדרך המהירה והטובה ביותר:

  1. פנו למשרד המתמחה בחוק המקרעין וספרו לו את עיניינכם (השיחה הראשונית אצלנו ניתנת ללא תשלום).
  2. המשרד יוכל לעדכן אתכם אם ניתן לתבוע לפינוי שוכר ללא חוזה שכירות בהתאם לעיניין המדובר.
  3. המשרד יפנה אתכם לאילו נתונים עליכם לאסוף עבורו על מנת שישלח את מכתב ההתראה לפני נקיטה בהליכים משפטיים.
  4. במידה ונצטרך, המשרד ישלח כתב תביעה לפינוי המושכר ובנוסף, תביעה לפיצויים בגין הנזקים שנגרמו.
  5. המשרד יסביר את כתב ההגנה של הדייר (במידה ושלח אחד) ויופיע במקומכם בבית המשפט.
  6. נופיע בדיון בבית משפט ועד לקבלת פסק דין.
  7. נפעל יחדיו למימוש פסק הדין או בפניה להוצאה לפועל בבקשה למימוש פסק הדין.

  למידע נוסף קראו את המאמר שלנו על פינוי דייר: מה לעשות בבית המשפט?


  במידה ואתם חוששים שאתם חלק מאותם בעלי הנכסים המתמודדים עם בעיה זו צרו איתנו קשר, הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום.
  אנחנו נטפל בכם ובנכס שלכם!

  תמונת סיכום למאמר פינוי שוכר ללא חוזה שכירות

  4. סיכום: פינוי שוכר ללא חוזה שכירות ​

  המאמר הציג מידע על מקרים בהם שוכר שוהה בדירה ללא חוזה שכירות. ניתנו מספר אפשרויות להתמודדות עם המקרה כאשר פניה לעורך דין המתמחה בנושא היא העיקרית. כמו כן, הפניה לעורך הדין חשובה טרם חתימת ההסכם על מנת להקטין את הסיכויים להינזק ממקרה שכזה. לאלו שכבר ניזקו, הומלץ לפנות לעורך דין על מנת לטפל במקרה במהרה.

  משרדנו מתמחה בחוק המקרקעין, מימוש זכויות בנכסים, השבת החזקה בנכס והגשת מכתבי דרישה. אנחנו מעמידים לטובת לקוחותינו שלל אמצעי תקשורת מתקדמים, והמשרד שלנו מעניק ייעוץ ראשוני לקראת פינוי מושכר ללא תוספת תשלום ומגוון דרכי תקשורת ופריסה נוחה של שכר הטרחה.

  לדף יצירת קשר (או לוואטסאפ ).

  ייתרונות המשרד שלנו אל מול המתחרים. מאור משרד עורכי דין בית ומשפחה.