בית > הסכם שכירות > דייר סרבן

דייר סרבן ​

דייר סרבן: איך להתמודד ומה לעשות? ​

לכל בעלי הנכסים שמחה גדולה אך דאגות רבות. אין ספק שהדאגה הגדולה ביותר לבעלי הנכסים היא להשכיר את דירתם המטופחת לאדם שתחילה נראה תמים ונעים הליכות, ולבסוף לרדוף אחריו בשביל לקבל את דמי השכירות שהוסכמו (מראש) בחוזה.

לצערנו זוהי תופעה רחבה וכבר לא מפתיעה, ובכדי להתמודד עם המצב צריך לפעול משפטית. תיק זה נקרא בשפה המשפטית תיק "פינוי מושכר" אך השם "דייר סרבן" הולם אותו במיוחד. בשביל בעלי נכסים, התעסקות עם מקרה שכזה היא בעיקר מרגיזה ומתסכלת, ולעיתים אף יכולה להסתבך ולהגרר עד כדי פנייה לרשויות החוק והמשפט במדינה. אך אל דאגה, אנחנו כאן.

כמה אגרה אני אשלם? כמה זמן לוקח המשפט? איך אנחנו מקבלים פיצויי?

המשיכו לקרוא.

 

המאמר כולל מכתב התראה לדוגמא נגד הדייר הסרבן!

 

כותב המאמר הוא עורך דין בעל ניסיון משמעותי ביותר בהליך משפטי מסוג פינוי מושכר ודייר סרבן, ומלווה בעלי נכסים החל מרכישת דירתם ועד למקרים שהיה צריך לתבוע דייר סרבן. לעורך הדין התמחות מיוחדת בחוק המקרקעין, דבר המקנה למשרד שלנו יכולת לתת שירות מקיף ומדוייק להליכים משפטיים בנושאים אלו. הייעוץ הראשוני במשרד ניתן בחינם, וזאת כדי שתרגישו בנוח לדבר על נושאים אלו עם עורך הדין שלכם.

המאמר שלפניכם מתחיל באמ;לק. לאחר מכן המאמר מחולק לכותרות ותתי כותרות, תמונות, טבלאות, ניווט נוח, תרשימים וסליידרים, והכול כדי שיהיה לכם נוח לקרוא. כדאי לקרוא עד הסוף, המאמר מכיל מידע וערך שאין בשום מקום אחר. קצת סבלנות ונענה על כל השאלות שלכם 🙂

מאור גרצנשטיין, עורך דין לייצוג בתביעות נגד דייר סרבן
מאור גרצנשטיין, עורך דין

מאמר זה עוסק בדייר סרבן.

אם חיפשתם מאמרים בנושאים אחרים פנו לדפים הבאים:

המאמר דייר סרבן יענה על השאלות הבאות:
1. מה עושים כשיש דייר סרבן בנכס?
2. איך מפנים דייר שמסרב להתפנות?
3. מהן הדרכים לפנות דייר סרבן?
4. מה עושים עם דייר שלא משלם דמי שכירות?
5. כמה עולה עורך דין לפינוי מושכר?

מאמר זה עוסק בדייר סרבן.

אם חיפשתם מאמרים בנושאים אחרים פנו לדפים הבאים:

אמ;לק:
המאמר שם זרקור ונותן כלים להתמודדות עם סוגיה לא פשוטה ולצערנו גם שכיחה בנושא דייר סרבן. דייר סרבן הינו שוכר אשר מסרב להתפנות או לשלם את דמי השכירות בנכס אותו אתם משכירים. במאמר זה נדון בכמה נושאים נפרדים נגד דייר סרבן:

 • פינוי מהיר, יעיל וזול של הדייר הסרבן – במדינת ישראל ישנו הליך קצר, זול ומהיר של פינוי דיירים סרבנים. כדאי מאוד, מהיר מאוד וגם כלכלי מאוד.
 • פיצוי על דמי שכירות שלא שולמו – לאחר (או במקביל) לפינוי של הדייר ניתן לשלוח מכתב התראה מעורך דין נגד הדייר הסרבן, וכן להגיש תביעה אזרחית נפרדת נגד הדייר.
 • פיצוי על נזקים בדירה שהדייר הסרבן השאיר – כנ"ל, מכתב מסודר מעורך דין יעשה את העבודה. בנוסף, ניתן בהחלט לתבוע בבתי המשפט השונים בישראל.

נסו שלא להגרר בתור בעלי נכסים לפינות לא נעימות עקב התסכול והמועקה הרבה. ישנה חשיבות גבוהה לטפל בנושא במסגרת הכללים המשפטיים שבחוק ולא באופן אימפולסיבי, עורך הדין שלכם ידע להדריך אתכם בעניין.

אורך התביעה לפינוי המושכר כאשר היא ללא עיכובים משמעותיים תיתכן בתוך 60-90 ימים ממועד הגשת התביעה. על מנת למזער את הנזק הנגרם לכם ישנה חשיבות לנקוט בצעדים משפטיים במהרה. באופן כללי ניתן לחלק את התביעה לפינוי משוכר ופינוי דייר סרבן לכמה חלקים:

 • שיחה קצרה עם עורך הדין המטפל.
 • הגשת כתב תביעה.
 • מענה לכתב הגנה שהוגש תוך 30 ימים.
 • דיון בבית המשפט כ-60 ימים לאחר הגשת התביעה (אתם איתנו, אל דאגה).
 • קבלת פסק דין לפינוי הדייר הסרבן.
 • הוצאה לפועל של פסק דין הפינוי (במידת הצורך).

בנושא זה, משרדינו נותן שירותים משפטיים מקצועיים ומדוייקים על מנת להתמודד בצורה הטובה ביותר עם דיירים אלו. אנחנו מעמידים לטובת לקוחותינו שלל אמצעי תקשורת מתקדמים, והמשרד שלנו מעניק ייעוץ ראשוני לקראת תביעת דייר סרבן ללא תוספת תשלום.

מומלץ (ואף חובה) להתייעץ עם עורך דין העוסק בחוק המקרקעין לפני נקיטה בצעדים אקטיביים מול הדייר הסרבן. למשרדנו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה ניסיון רב בניהול משפט בהתאם לצרכי הלקוח והייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום במסגרת התביעה שלכם.

למידע והתקשרות בקשו שיחה חוזרת (או שלחו לנו וואטסאפ ).

המאמר דייר סרבן יענה על השאלות הבאות:
1. מה עושים כשיש דייר סרבן בנכס?
2. איך מפנים דייר שמסרב להתפנות?
3. מהן הדרכים לפנות דייר סרבן?
4. מה עושים עם דייר שלא משלם דמי שכירות?
5. כמה עולה עורך דין לפינוי מושכר?

כותרות במאמר דייר סרבן:
  Add a header to begin generating the table of contents

  1. דייר סרבן ​

  המקרה הכי מתסכל ומכעיס אשר בעלי נכסים המשכירים את דירתם חשופים לו, הוא כאשר השוכר מסרב להתפנות או לשלם את דמי השכירות. כמו כן, ייתכן והדייר הפר את אחת מהוראות חוזה השכירות כגון:

  • אי תשלום מיסים לרשויות.
  • אי תשלום דמי ועד בית.
  • אי תשלום דמי שכירות.
  • סירוב לעזוב את הנכס. בהוראת הבעלים.
  • נזק לרכוש הדירה.
  • ועוד ועוד (לצערנו).

  מה עושים עם דייר סרבן?​

  מקרה שכאלו נקראים בשפה המשפטית הפרת חוזה שכירות ויש להתמודד עימו בעזרת תביעה "לפינוי שוכר". השם "דייר סרבן" הולם אותו במיוחד ובכך יעסוק מאמר זה.

  פעמים רבות המשכיר משכיר את הדירה לדייר שאינו מכיר מבעוד מועד. בחלק מהמקרים העניין המוביל להפסיד כספים רבים כאשר הדייר מסרב לשלם את דמי השכירות ואינו עוזב את הנכס. לצערנו, כאשר מקרים כאלו קוראים אין מנוס מלפנות לבית המשפט בתביעה מיוחדת למטרת פינוי הדייר או לפעול משפטית בדרך כזו או אחרת.

  א. דייר שלא משלם שכירות ​

  מקרה ראשון, הינו דייר סרבן אשר נמצא בדירה כחלק מזמן השכירות אך פסק מלשלם את דמי השכירות, ממש הפסיק לשלם לכם! במקרה שכזה לבעל הדירה אין את בטחון ההסתמכות על תזרים המזומנים והוא נפגע קשות. אנחנו ממליצים להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין על מנת לטפל בכך במהרה. קראו על המאמר שלנו על פינוי שוכר שלא משלם דמי שכירות.

  ב. דייר שאין לו חוזה שכירות

  מקרה שני, הינו דייר אשר סיים את תקופת השכירות המוסכמת, ומסרב להתפנות מהנכס. לצערנו מקרה שכזה מונע את אפשרות הכנסת הדיירים החדשים או למכור את הדירה שלכם, ובכך פוגע בכיסו של המשכיר. לדייר כבר אין חוזה בתוקף והדירה אמורה להיות פנויה למטרת הכנסת דיירים אחרים. במקרה בו הדייר מסרב להתפנות, לא ניתן להתחיל את תהליך השכרת הדירה לשוכר אחר  או מכירתה, וכיסם של הבעלים נפגע בתוצאה מכך.

  לא ניתן למכור את הדירה

  לא ניתן להשכיר לאחר

  ג. דייר שלא משלם חשבונות או מסב נזק לנכס ​

  מקרה שלישי הינו דייר אשר נמצא נמצא בדירה כחלק מזמן ההתחייבות החוזית, אך פסק מלשלם מיסים עירוניים או הסב נזק לרכוש שבבית. מקרה זה יכול לבוא לידי ביטוי אם הדייר שלכם מסרב לשלם את דמי הארנונה/ חשמל/ ועד הבית/ מים וכד'. חשוב לציין שבהתאם לחוק בעלי הדירה נדרשים לשלם את חלק מההוצאות השוטפות (ועד בית למשל) גם אם הדיירים לא משלמים בעצמם.

  אומנם זה ממש לא נעים אך אל דאגה,

  אנחנו פה ממש בשביל זה!

  דייר סרבן אשר מסרב להתפנות מהדירה ולשלם דמי שכירות

  2. מה עושים עם דייר סרבן? ​

  על אף הקושי המגולם במקרים שכאלה ישנה דרך משפטית להתמודדות עימם על מנת להשיב הכספים שהופסדו. ראשית, יש ליצור קשר עם עורך דין מקצועי המתמחה בחוק המקרקעין במטרה להגשת תביעה לבית המשפט "תביעה לפינוי מושכר". לאחר מכן, מממשים את את פסק הדין על ידי עזרה מהוצאה לפועל. לבסוף, תובעים להשבת הנזק הכספי שנגרם.

  לאחרונה הגיעה אלינו לקוחה שלא קיבלה את דמי השכירות שלה, ופנתה תחילה לעורך דין שהוא חבר של הבן שלה (עורך דין מקומי ברמת גן). הלקוחה כמובן הסבירה לעורך הדין את המקרה וכמה היא נפגעת ממנו.

  עורך הדין ציין כי שיעזור לה למרות שאינו מתמחה בחוק המקרקעין. לצערה של הלקוחה, אשר הייתה אופטימית הן באשר לשוכר והן באשר לעורך הדין, התביעה "נמרחה", התעכבה, והגשת מכתב הדרישה לפינוי המושכר נערכה בצורה לא מקצועית.

  לאחר חמישה חודשים הלקוחה הרימה ידיים. מדובר היה בחמישה חודשים בהם הלקוחה לא קיבלה דמי שכירות, ומעשה לא הייתה לה שליטה על הנכס בבעלותה. הלקוחה יצרה קשר עם משרדנו. משרדנו אשר מתמחה בתחום המקרקעין ובפרט בפינוי מושכר מדייר סרבן, ניהל את תביעתה במהרה ובמקצועיות ולאחר פחות מחודש הלקוחה קיבלה את דירתה בחזרה ואת הכספים המגיעים לה (כולל שכר הטרחה שהיא שילמה לנו).

  מה כדאי לעשות?

  ברגע בו השוכר שלכם לא משלם לכם דמי שכירות, כדאי להמנע מלהיות אופטימיים ולברר על האפשרות העומדות לפניכם העניין הוצאת הדייר (במשרד שלנו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה, הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום).

  ברגע בו אתם צריכים לתבוע לפינוי דייר סרבן, קחו את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום ולא "חבר של הבן שלכם" שאולי יכול לעזור (ואולי לא). צריכים מדריך? קראו את המדריך שלנו לבית המשפט בעניין פינוי דייר.

  פנו למשרדנו בנוגע לכל שאלה בנושא, נשמח לתת ייעוץ ראשוני בחינם.

  א. כתב תביעה ​

  כתב התביעה נשלח על ידי עורך הדין המתמחה במקרקעין. מדובר בהליך משפטי מהיר יחסית שבדרך כלל מסתיים לאחר 60 ימים. בכתב התביעה אנחנו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה דורשים מבית המשפט (בשמכם) לפנות את הנכס.

  כתב התביעה מכיל תצהירים, ראיות ואסמכתאות למניהן. כמו כן, את כתב התביעה מגישים לנתבע על פי הנוהל הכתוב בדין (מסירה כדין של כתב תביעה) ולאחר מכן יש לנתבע 30 ימים להגשת כתב הגנה.

   

  כתב תביעה נגד דייר סרבן

  חשוב לציין שכתב התביעה לפינוי דייר סרבן לא כולל בתוכו נזקים שנגרמו לנכס, דמי שכירות או הוצאות אחרות (פרט להוצאות שכר טרחה לעורך דין). כתב התביעה יכלול רק את הבקשה שהנכס יפונה מדייר סרבן. את שאר ההוצאות נתבע לאחר מכן.

  תביעה מהירה
  לפינוי הדירה בכוח

  תביעת כל הנזקים
  בתביעה נפרדת

  ב. כתב הגנה ​

  לאחר שמתבצעת מסירה כדין של כתב התביעה, לנתבע (הדיירים הסרבנים) עומדים 30 ימים להגשת כתב הגנה. במסמך זה, הנתבע מגן על עצמו וטוען "לחפותו". כמו כן, הנתבע לא יכול בכתב זה לתבוע את המשכיר בתביעה שכנגד.

  כלומר, יש לדייר הזכות להגן על עצמו, אבל לא לפתוח בזה הרגע בתביעה כנגד המשכיר עצמו (ולכן מדובר בתביעה בטוחה יחיסית).

  ג. דיון בבית המשפט ​

  לפי התקנות, בית המשפט קובע מועד לשמיעת התביעה תוך 30 ימים מהרגע בו הנתבע היה צריך להגיש את כתב ההגנה שלו (לפי הסעיף הקודם). לעיתים, ובעקבות עומס רב, שלב זה מתעכב מעט.

  אל דאגה, אתם לא לבד

  לדיון מגיעים עם עורך המייצג את האינטרסים שלכם מול בית המשפט (למעשה, ספק אם תדברו בעצמכם עם השופט/ת). בשביל זה אנחנו כאן מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה.

  בזמן הדיון דנים בתיק דייר הסרבן וברצון המשכיר לפנות את הדירה שלכם. בית המשפט מקשיב לשני הצדדים ובדרך כלל פסק הדין ניתן בסוף הדיון או לאחר כמה ימים בודדים.

  ד. פסק דין ​

  פסק הדין ניתן על ידי בית המשפט בסוף הדיון (או לאחר כמה ימים בודדים). בפסק הדין יש את ההחלטה האם לפנות את המושכר או לא, תוך כמה זמן, מי ניצח במשפט ולמי מגיע החזר שכר טרחה של עורך דינו (ומי צריך לשלם את שכר הטרחה של האחר).

  פסק דין נגד דייר סרבן

  פסק הדין יענה לנו על השאלות הבאות:

  • מי ניצח?
  • האם צריך לפנות את הדירה?
  • תוך כמה זמן צריך לפנות את הדירה?
  • מי צריך לשלם את ההוצאות של הצד השני?
  • האם בעלי הדירה זכאים להחזר שכר טרחה צהדייר הסרבן?
  • האם בעלי הדירה זכאים להחזר האגרה ששולמה לבית המשפט? (כ-650 שקלים).

   

  חשוב לזכור ששני הצדדים לעניין כפופים לפסק הדין. במידה ופסק הדין לטובתכם (מה שקרוב לוודאי יקרה), יש לכם את האפשרות "לממש" את פסק הדין בלשכת ההוצאה לפועל.

  מה צריך לעשות? מתי? ומה אחר כך? תביעת דייר סרבן
  1
  פגישת/שיחת ייעוץ עם עורך דין
  מיד עם הפרת החוזה
  ניסוח כתב תביעה לפינוי הדייר הסרבן
  ניתן להתחיל במכתב התראה נגד הדייר הסרבן
  2
  כתב תביעה
  לאחר ייעוץ עם עורך דין
  להמתין לכתב הגנה מהדייר
  במשרד שלנו הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום
  3
  כתב הגנה
  30 ימים לאחר כתב התביעה
  דיון בבית המשפט
  הדייר לא הגיש כתב הגנה? מעולה, נבקש מבית המשפט פסק דין באופן מיידי
  4
  דיון
  30 ימים לאחר כתב ההגנה
  פסק דין פינוי
  אל דאגה, אתם לא לבד!
  5
  פסק דין פינוי
  בדיון עצמו, ולכל המאוחר עד 15 ימים מהדיון
  הוצאה לפועל
  במשרד שלנו, 100% מפסקי הדין הסתיימו בפינוי מהיר של הדייר הסרבן
  תיקים נגד דייר סרבן מסתיימים לרוב בפסק דין

  3. עורך דין פינוי מושכר ​

  יש מספיק עורכי דין במדינת ישראל, והרבה מהם הם עורכי דין למקרקעין. עם זאת כאשר אתם, בעלי נכסים מושכרים, מתמודדים עם סוגיה של פינוי דייר סרבן, ראוי שתשכרו את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום הדרוש לכם ויודע איך לפנות את הדייר הסרבן ביעילות ובמהירות. בחירת עורך דין שכזה מהווה יתרון אשר יקדם את זמן הליך התביעה וימנע מקרים לא נעימים הקשורים בחוסר מקצועיות.

  אל תוותרו, אל תתפשרו, הדירה היא שלכם!

  א. תביעה לפינוי שוכר ​

  הדרך היעילה ביותר לפינוי שוכר לאחר תקופת השכירות היא על ידי פנייה לבית המשפט בתביעה לפינוי השוכר. תביעה זאת מתבצעת על ידי הגשתה לבית המשפט.

  כמו כן, מכיוון שייתכן כי התהליך ייקח זמן, יש לנקוט בצעד זה בצורה מיידית על מנת למזער את הנזק הכלכלי והנפשי שלכם. התביעה המוגשת הינה תביעה לקבלת צו פינוי השוכר מהדירה ונעשית ע"י עורך דין המתמחה בכך.

  הדיירים שלכם לא משלמים שכירות?
  מובן לי

  האם ניתן להגיש תביעה לפינוי המושכר וגם לנזקים בדירה?

  תביעה בגין נזקים למושכר לא תהיה כחלק מהליך הפינוי הנדון, וצריך להגיש תביעה כספית נפרדת לאחר הפינוי (או במקביל אליו). התביעה לפינוי המושכר הינה תביעה אחת ומטרה יחידה: לפנות את הדירה מהדייר הסרבן במהירות וביעילות.

  התביעה בגין נזקים בדירה או תשלום שכירות ופיצויים היא תביעה נפרדת ומטרתה היא השבת מצב הדירה לקדומתו וכמובן, פיצוי על הנזקים הכספיים במידה והתרחשו. יש להפריד את התביעות.

  תביעה לפינוי דייר סרבן ופיצויים

  1. תביעה לפינוי דייר סרבן – התביעה מתבצעת על ידי הגשת כתב תביעה, הגעה לדיון בבית משפט וקבלת פסק דין מבית המשפט. לאחר קבלת פסק הדין הדיירים יעזבו, ואחרת נפנה ללשכת הוצאה לפועל על מנת שיעזרו לנו לממש את פסק הדין שניתן.
  2. תביעה נזיקית על נזקים כלכליים – יש להפריד בין התביעות. על התובע לתעד את כלל הנזקים ולהוכיח אותם. במקרים מסוימים יש להביא שמאי שיעריך את ויבחן את גודל הנזק, ויכתוב דו"ח שמאי מתאים. הדו"ח יעזור לבסס את הנזק שהתובע מבקש

  איך יודעים איך לטפל בנושא? שאלו אותנו.

  ב. פינוי דייר סרבן במכתב התראה ​

  לעיתים, כדאי לנסות ולחסוך את ההליך המשפטי והעלויות שלו באמצעוץ מכתב התראה מסודר מעורך דין. מכתב התראה בנוי ככתב תביעה לפינוי דייר סרבן, ולמעשה כולל את כל מה שצריך בכדי "לאיים" על הדייר הסרבן ועד לעזיבה שלו את הנכס:

  1. שם בעלי הנכס ועורך הדין המייצג שלהם.
  2. מועד השכירות והעתק חוזה השכירות (אם יש כזה, לפעמים מדובר בשוכר ללא חוזה שכירות).
  3. דמי שכירות שלא שולמו.
  4. הוצאות שוטפות שלא שולמו.
  5. נזקים לדירה (אם יש כאלו).
  6. הודעות עבר שנשלחו לדייר הסרבן.
  7. עילת תביעה בחוק המקרקעין.
  8. דרישה לפינוי הנכס.
  9. דרישה להחזר עלויות, דמי השכירות, הנזקים וכד'.
  10. איום על תביעה בבית המשפט (או ההוצאה לפועל) ככל והדרישה לא תתקיים.
  משרדנו נוהג לשלוח מכתבי התראה נגד דייר סרבן ובפינוי שוכר ללא חוזה שכירות
  תביעה לפינוי מוכר תביעה להחזר הוצאות ופיצוי מכתב התראה לפינוי דייר סרבן
  ייצוג בתביעת פינוי בבית המשפט
  ייצוג בתביעה כספית בבית המשפט
  ניסוח כתב תביעה לפינוי הדייר הסרבן
  מה דורשים?
  פינוי מיידי של הנכס
  דמי שכירות, הוצאות, פיצוי, הפסדים ועוגמת נפש
  הכל! פינוי מיידי שלח הנכס וגם החזר הוצאות ופיצוי
  ייתרון מרכזי
  פיקוח של בית המשפט
  פיקוח של בית המשפט
  זול, וניתן לדרוש הכל במסמך אחד
  חסרון מרכזי
  יקר יחסית
  יקר יחסית
  אין פיקוח של בית המשפט
  מתי כדאי?
  שהנתבע לא משתף פעולה לאחר מכתב התראה
  לאחר פסק דין לפינוי משוכר
  תמיד!

  כמה זה עולה? קראו בהמשך.

  דומא לפסק דין נגד דייר סרבן שניתן בבית משפט השלום ובפינוי שוכר ללא חוזה שכירות

  מה עושים אם הדייר לא עוזב?​

  מכתב התראה נגד דייר סרבן בדרך כלל יעשה את העבודה (המכתבים שלנו ארוכים, מפורטים, ומעולים). דיירים סרבנים הם (לרוב) אנשים מן השורה שלא מעוניינים להסתבך משפטית, ואף לא מעוניינים שהילדים שלהם יראו את ההוצאה לפועל מוציאים אותם בכוח מהדירה שלכם (עם כל הצער שבדבר). אשר על כן, מכתב התראה דייר סרבן יכולה להיות אופציה טובה, זולה, מהירה ומשתלמת במיוחד על מנת להוציא את הדייר הסרבן מהבית. מה עושים אם הדייר לא עזב? תמיד אפשר לפנות לבית המשפט בתביעה לפינוי דירה.

  מכתב.התראה

  כתב.תביעה

  פסק.דין

  ג. מכתב התראה נגד דייר סרבן לדוגמא ​

  כאמור, מכתב ההתראה צריך להיות מנוסח כהלכה, וצפוי לסייע לכם משמעותית במאמצים לפינוי הדייר הסרבן. זאת ועוד, גם בית המשפט יבקש לראות מכתב התראה מסודר שנשלח לדייר הסרבן לפני הגשת כתב תביעה לדייר עצמו.

  לחצו כאן למכתב התראה לדוגמא נגד דייר סרבן.

  אצלנו במשרד אנחנו ממליצים בחום להתחיל עם מכתב מסודר מעורך דין נגד הדייר הסרבן. מכתב ההתראה לא עזר? שכר הטרחה אצלנו במשרד מוחזר במלואו ככל ונמשיך לתביעה משפטית נגד הדייר הסרבן. השירות ניתן בחינם ללקוחות המשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחהכחלק מהליך הפינוי המושכר שלכם.

  חשוב לוודא מול עורך הדין לפינוי מושכר מה שכר הטרחה למכתב נגד דייר סרבן

  4. תביעה לפינוי מושכר

  תביעה לפינוי השוכר יש לבצע כצעד ראשון ולא כצעד אחרון. אין להפעיל כל כוח פיזי כלפי השוכר ואין להחליף לו את מנעול הדירה (זה בניגוד לחוק ברוב המקרים). יש לפנות לעורך דין המתמחה בחוק המקרקעין להגשת צו לפינוי השוכר.

  א. איך תובעים דייר סרבן?

  על מנת לנקוט בפעולות משפטיות כנגד דייר סרבן ובמטרה להחזיר את נכסכם להיות לכם כ"נכס" יש להתייעץ עם עורך דין ולשכור את שירותיו. משרדנו מתמחה בחוק המקרקעין ובעל ניסיון עם תביעות מסוג זה הכוללת פינוי דייר סרבן.

  שלבי התביעה לפינוי דייר סרבן

   

  1. עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין יגיש מכתב דרישה לפינוי המושכר (כ-80% מהדיירים יתפנו עוד בשלב זה!).
  2. ככל והדייר לא התפנה (חס וחלילה), יגיש בעל הדירה בעזרתנו תביעה לפינוי המושכר בדיון מהיר במטרה לקבלת פסק דין (אצלנו במשרד, 100% מהסרבנים מפונים עוד בשלב זה).
  3. במידה והדייר עדיין לא התפנה, בעל הדירה יצטרך לפתוח תיק בהוצאה לפועל עד לקבלת ההחזקה בדירה.

  ב. כמה יעלה לי פינוי מושכר? כמה עולה פינוי דייר סרבן?

  הליך של פינוי דייר סרבן לא חייב להיות יקר, ובכל מקרה אתם צפויים לקבל את שכר הטרחה בחזרה מהדייר הסרבן אם תנצחו בבית המשפט. יש לשלם את עלות האגרה לבית המשפט ושכר טרחת עורך הדין הקבוע בחוק לשכת עורכי הדין.

  אגרת בית משפט בתיק פינוי דירה

  שיעור האגרה אשר יש לשלם לפתיחת תיק (נכון לשנת 2022) היא 669 ₪. זו אגרה שלא ניתן להפחיתה. חשוב לציין שכחלק מהתביעה ניתן לתבוע מהדייר הסרבן את תשלום אגרה זו בנוסף לכספים שהתלוו לתביעה.
  הסכומים הנ"ל הינם אגרות לרשויות המדינה ועורך הדין שלכם בוודאי אינו מתפרנס מכך.

  שכר טרחת עורך דין בפינוי מושכר

  בהתאם לחוק לשכת עורכי הדין (שכר טרחה מינימלי מומלץ) שכר הטרחה לפינוי מושכר נקבע להיות 5,477 ₪ + מע"מ. שכר טרחה זה כולל:

  1. ניסוח כתב תביעה לפינוי המושכר (כולל העברת טיוטות בין הלקוח לעורך הדין).
  2. מתן ייעוץ שוטף וניהול משא ומתן עם הדייר טרם כתב ההגנה.
  3. ניתוח כתב ההגנה מצד הדייר (במידה והגיש כתב הגנה) במטרה להגיע מוכנים לדיון בבית המשפט באשר לחוזוקות או החולשות בתביעה.
  4. ייצוג בבית המשפט.
  5. הסבר פסק הדין והנחייה באשר לצעדים הבאים במטרה להשיב את ההחזקה בנכס.
  6. מתן עזרה בפניה ללשכת ההוצאה לפועל ככל ויש את הצורך בכך.

  זהירות, אל תשלמו יותר ממה שאתם צריכים! ישנם משרדים רבים שאינם מכבדים את שכר הטרחה המינימלי המומלץ של לשכת עורכי הדין, ויגבו ממכם יותר, חבל!

  אנחנו במשרד מאמינים ששכר הטרחה צריך להיות הוגן, ואנחנו בוחרים לכבד את מחירון שכר טרחה של לשכת עורכי הדין (שכר טרחה מינימלי מומלץ). "מחירון" זה מאפשר ללקוח לשלם שכר טרחה סביר והוגן, בהתאם להנחיות לשכת עורכי הדין לציבור הרחב. לכן, אנחנו במשרד מכבדים את שכר הטרחה המומלץ של לשכת עורכי הדין, רק זכרו לבקש זאת.

  ג. עורך דין לפינוי דייר סרבן

  כאשר מתמודדים עם סוגיית פינוי דייר, ראוי שתשכרו את שירותיו של עו"ד המתמחה בתחום. בחירת עורך דין מתאים מהווה יתרון משמעותי. קרו מקרים בהם התהליך יכול להתארך בגלל חוסר מקצועיות ולכן אין סיבה להתפשר על העו"ד.

  זמן = כסף, וכל יום שהדירה לא מפונה אתם מפסידים את דמי שכירות מהדירה שלכם. אנחנו מבינים את זה ופועלים עבורכם.

  לפני מספר שבועות הגיע אלינו לקוח המשכיר את דירתו בעיר במרכז הארץ. הלקוח חתם בזמנו על חוזה שכירות עם השוכר הראשון שהתעניין בדירתו.

  הלקוח יצר עם המשרד שלנו קשר כחודשייים לאחר שנגמרה תקופת השכירות, וזאת מכיוון שהשוכר נמנע מלצאת מהדירה. כמו כן, השוכר לא שילם את דמי השכירות ואת התשלומים לרשויות, ויצר חוב על הנכס.
  הלקוח פנה למשרדנו בבקשה לפינוי הדייר הסרבן במהרה, והכל כדי שלא יפסיד כסף נוסף. משרדנו ניהל את התביעה במהרה ובמקצועיות, קיבל פסק דין לזכותו של התובע תוך 30 ימים בלבד, ואף הספקתנו לפתוח בתביעה נוספת על מנת להשיב את הנזקים הכלכלים שנגרמו.

  ד. דייר סרבן: איך מתקדמים מכאן? מה עושים אם אני חושב שיש לי דייר סרבן בנכס?

  אין מה לפחד מבית המשפט, מדובר בנכס שלנו, בכסף שלנו ובזכויות המשפטיות שלנו. אנחנו פה בשביל לעשות לכם סדר בבלאגן. אלו הצעדים שעליכם לעשות על מנת להתמודד עם הבעיה בדרך המהירה והטובה ביותר:

  1. פנו למשרד המתמחה בחוק המקרעין וספרו לו את עיניינכם (אצלנו במשרד הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום).
  2. המשרד יוכל לעדכן אתכם אם ניתן לתבוע לפינוי המושכר בהתאם לעיניין המדובר או שכדאי להתחיל במכתב התראה.
  3. המשרד יפנה אתכם לאילו נתונים עליכם לאסוף עבורו, אם בכלל (אנחנו נדריך אתכם).
  4. המשרד יסביר את כתב ההגנה של הדייר (במידה ושלח אחד) ויכין אתכם לדיון בבית המשפט.
  5. נייצג אתכם בבית משפט ועד קבלת פסק דין.
  6. נסייע במימוש פסק הדין או פניה להוצאה לפועל בבקשה שיממשו את פסק הדין.
  דומא לפסק דין נגד דייר סרבן שניתן בבית משפט השלום ובפינוי שוכר ללא חוזה שכירות


  אין מה לחשוש, צרו קשר.

  לסיכום, המאמר מציג דרכי פעולה אפשריים נגד דייר סרבן

  5. סיכום: דייר סרבן

  המאמר הציג את המקרים בהם ניתן לתבוע לפינוי דייר סרבן. וכן פירוט קצר על התהליך, אורכו ועלותו. ישנה חשיבות גבוהה לטפל בנושא במסגרת הכללים המשפטיים שבחוק ולא באופן אימפולסיבי. בנושא זה, משרדינו נותן שירותים משפטיים מקצועיים ומדוייקים על מנת להתמודד בצורה הטובה ביותר עם דיירים אלו.

  משרדנו מתמחה בחוק המקרקעין, מימוש זכויות בנכסים, השבת החזקה בנכס והגשת מכתבי דרישה. אנחנו מעמידים לטובת לקוחותינו שלל אמצעי תקשורת מתקדמים, והמשרד שלנו מעניק ייעוץ ראשוני לקראת פינוי מושכר ללא תוספת תשלום.

  לדף יצירת קשר (או לוואטסאפ ).

  ייתרונות המשרד שלנו אל מול המתחרים. מאור משרד עורכי דין בית ומשפחה.