בית > עורך דין חוזים ונדל"ן > עורך דין נדל"ן

עורך דין נדל"ן ​

מה חשוב לחפש בעורך דין נדל"ן? כמה זה יעלה? ​

המאמר לפניכם מלא בטיפים חשובים לבחירת עורך דין נדל"ן (יכול להיות שאנחנו קצת משוחדים). נפרט אילו תכונות כדי לכם לחפש בעורך דין שעוסק במקרקעין, כמה ניסיון לדרוש, אילו שירותים הוא צריך לספק (בחינם) וכמה זה צריך לעלות לכם. במאמר הוספנו גם מחשבונים לחישוב שכר הטרחה.

כותב המאמר הוא עורך דין נדל"ן ועסקאות מכר, מלווה תכופות אנשים פרטיים וקבלנים כאחד ובעל התמחות מיוחדת במיסוי מקרקעין לצורך הפחתת המיסים שתשלמו במכירת או רכישת הנכס החדש שלכם.

המאמר שלפניכם מתחיל באמ;לק ארוך מדי; לא קראתי – תקציר המאמר . לאחר מכן המאמר מחולק לכותרות ותתי כותרות, תמונות, טבלאות, ניווט נוח, תרשימים וסליידרים, והכול כדי שיהיה לכם נוח לקרוא. כדאי לקרוא עד הסוף, המאמר מכיל מידע וערך שאין בשום מקום אחר. קצת סבלנות ונענה על כל השאלות שלכם 🙂
עורך הדין מאור גרצנשטיין, עורך דין נדל"ן
מאור גרצנשטיין, עורך דין

המאמר עורך דין נדל"ן יענה על השאלות הבאות:

 1. מה כולל שכר הטרחה בעסקת נדל"ן?
 2. מה לחפש בעורך דין נדל"ן?
 3. כמה עולה שירותי משרד עורכי דין בתחום הנדל"ן?
 4. האם חייב עורך דין בעסקאות נדל"ן?
 5. האם ניתן לקבל שירותים באופן מקוון?

אמ;לק ארוך מדי; לא קראתי – תקציר המאמר

עורך דין לעסקאות נדל"ן יהיה האורים והתומים שלכם בעסקה הקרובה, ולכן כדאי לבדוק מראש שיש לו את התכונות הבאות:

 • ידע וניסיון מוכח  – עסקאות נדל"ן משלבות מספר תחומים שעל עורך הדין להתמקצע בהם: ענייני מס, ענייני תכנון ובנייה, חוזים, טאבו, ירושה (כאשר מדובר בנכסים שהועברו בירושה) וכד'. בדקו שעורך הדין שלכם יודע מה הוא עושה.
 • מקצועיות ללא פשרות  – מרבית תביעות הרשלנות המקצועית נגד עורכי דין הן בתחום הנדל"ן. בחרו היטב את עורך הדין, אל תפנו "לחבר של חבר" שאינו עוסק בתחום, וכך לא תמצאו את עצמכם תובעים ונתבעים בבית המשפט (וכבר קרו מקרים).
 • נחישות, יצירתיות והשכלה כלכלית  – נדל"ן הוא תחום מיוחד, ולצערנו, גם אפיק הכנסה משמעותי ורווחי מאוד למדינה ממיסים. עורך הדין שלכם צריך "לשרוק" את ענייני המס ולהיות מוכן לבצע למענכם פעולות משפטיות  כדי להפחית משמעותית את נטל המס בעסקה.  מעבר ליכולת, כדאי לבחון מבעוד מועד עם עורך הדין כמה הוא דורש עבור שירותי תכנון מס. במשרד שלנו שירות זה ניתן ללא תוספת תשלום.
 • יחסי אנוש מעולים  – עסקאות מקרקעין מאופיינות בכך שלעיתים עובר זמן רב מהחתימה על ההסכם ועד להעברת הבעלות. לכן, תצפו למערכת יחסית ארוכה עם עורך הדין וכדאי למצוא עורך דין שיש לכם אתו "וייב" טוב.
 • יכולת משא ומתן  – בחוזים כמו בחוזים יש שני צדדים עם אינטרסים מנוגדים. עורך הדין שלכם צריך להיות מומחה משא ומתן כדי להשיג לכם את ההגנות המשפטיות שאתם צריכים. בכל חוזה יש גם את הצד השני וחשוב לאזן את האינטרסים בין הצדדים.
 • גישה לאמצעים טכנולוגיים  – כולנו עובדים וכולנו עסוקים. אמצעים טכנולוגיים מהתקופה האחרונה מאפשרים תקשורת יעילה וממוקדת עם עורך הדין גם מחוץ לשעות המשרד. בחרו עורך דין שזמין לכם בכמה אמצעי תקשורת. אמצעי תקשורת רבים מאפשרים זמינות טובה יותר בדרך שנוחה לכם.
 • אינו  רודף בצע  – כולנו מתפרנסים בכבוד וחשוב לוודא מראש שעורך הדין מבקש ממכם שכר טרחה הגון. בענפי הנדל"ן קיים שכר טרחה מינימלי מומלץ בהתאם לתקנות לשכת עורכי הדין (מחירון בחוק) ועליכם לבחון שעורך הדין שלכם גובה שכר טרחה הוגן. לא כל משרדי הנדל"ן מאפשרים תשלום במחירון זה. רשמנו על כך עוד  במאמר ואפילו הוספנו מחשבון.
 • שכר טרחה למסלול "און-ליין"  – לאור התקופה האחרונה ועם התפתחות הטכנולוגיה לקוחות רבים דרשו לקבל שירות ולהתייעץ עם עורך הדין שלא במשרד, וכן בשעות הנוחות ללקוח. למשרדים רבים אין שירות כזה והשירות ניתן רק במשרדים מובילים.
 • שכר טרחה בייצוג משותף  – במקרים מסוימים עורך דין אחד יכול לייצג את שני הצדדים בעסקת מקרקעין, וכך לחסוך בזמן (ובכסף) ללקוחותיו. ניתן רק ללקוחות פרטיים ובהתאם לחוק.

המשרד  עוסק בנדל"ן ומנהל במקצועיות רבה עסקאות מהתחומים הבאים:

 • קניית דירה יד שנייה.
 • רכישת דירה מקבלן.
 • מכירת דירת מגורים.
 • ייצוג קבלנים.
 • עסקאות קומבינציה.
 • חוזה מכר קנייה ומכירה של נחלות, שטחים ונכסים מסחריים.
 • תמ"א 38.
 • פינוי בינוי.
 • ייעוץ מס ומיסוי מקרקעין.
 • ליטיגציה ותביעות ליקויי בניה.

חשוב לזכור שעסקת נדל"ן היא עסקה מתמשכת – אם העסקה לא נעשתה כראוי, תגלו אותה רק עוד שנים רבות, אם בכלל. לפיכך כדאי להשקיע היום בעורך דין נדל"ן מקצועי, אמין והוגן ולהרוויח את השקט הנפשי שלכם (ואולי גם לחסוך קצת במס). המשרד שלנו מאמין בשירות "מקצה לקצה" ומעניק שירותים נלווים רבים (גם ייעוץ מס) בחינם  ובמסגרת שכר הטרחה לעסקת הנדל"ן (לפי המחירון המומלץ של הלשכה). אנחנו לא אוהבים לבקש תשלומים נוספים בהמשך הדרך.

למידע והתקשרות בקשו שיחה חוזרת (או שלחו לנו וואטסאפ ).

המאמר עורך דין נדל"ן יענה על השאלות הבאות:

 1. מה כולל שכר הטרחה בעסקת נדל"ן?
 2. מה לחפש בעורך דין נדל"ן?
 3. כמה עולה שירותי משרד עורכי דין בתחום הנדל"ן?
 4. האם חייב עורך דין בעסקאות נדל"ן?
 5. האם ניתן לקבל שירותים באופן מקוון?
כותרות במאמר עורך דין נדל"ן:
  Add a header to begin generating the table of contents

  1. עורך דין נדל"ן ​

  עורך דין נדל"ן ומקרקעין הוא בראש ובראשונה נותן שירות. השירות צריך להיות מקצועי ומתאים לכם ונותן השירות, הלא-הוא עורך הדין, צריך להיות הגון ואמין. אחרי המאמר תדעו גם אתם איך לבחור טוב יותר.

  א. ניסיון מהשטח

  אנשים רבים בוחרים את עורך הדין "הקרוב לביתם": חבר, חבר של חבר, חבר מהצבא, חבר מהמילואים, עורך דין שטיפל לכם במשהו אחר (ואינו עוסק בתחום), הבן של השכנה וכד' – זו טעות נוראית. עסקאות נדל"ן הן עסקאות מורכבות שבהן יש להתייחס למשולש האינטרסים – לקוח, הצד השני לחוזה והמדינה. לקחתם עורך דין שאינו "שוחה" בתחום? הטעויות שלו יעלו לכם ביוקר ויתגלו אחרי שנים רבות, ואז לכו תוכיחו שאין לכם אחות.

  רשלנות בעסקאות נדל"ן

  במקרה שטיפלנו בו לאחרונה בראשון לציון ייצגנו מוכרים מבוגרים שביקשו למכור את דירתם, לעבור לשכירות, ולהשתמש בכספים כדי לעזור לילדים להתקדם בעצמם בחייהם (לימודים, פיתחת עסק וכד'). הזוג חי בדירה 10 שנים,  ורק כאשר הגיעו למשרד לצורך המכירה גילינו  בפגישתנו הראשונה שעורך הדין שטיפל בקניית הדירה (לפני 10 שנים, כן?) כלל לא העביר את הרישום על שמם של הקונים (שהם עכשיו המוכרים).

  לא ניתן כמובן למכור מה שאינו שייך לך (רשמית), וראשית צריך היה להסדיר את עניין הבעלות מה שעיכב משמעותית את הליך המכירה ואף דרש פנייה לבית המשפט!

  מעבר להכול מדובר היה בדירתם היחידה של הרוכשים, ועורך הדין שטיפל בהם "שכח" שמגיע ללקוחות שלו פטור ממיסים בקניה. הלקוחות שלמו מס רכישה מיותר (כ-120,000 ש"ח במחירים של אז). ניתן היה בקלות לפטור את הזוג ממס רכישה זה אם הקניה הייתה מתנהלת על ידי עורך דין המתמחה בכך. חבל!

  שימו לב, מדרגות מיסוי המקרקעין משתנות בכל שנה ב- 15.1. לכן יש לוודא איזו מדרגה רלוונטית לכם בהתאם לתאריך שבו בצעתם את העסקה.

  עורך דין שאינו מקצועי יכול לפגוע בכם משמעותית, מעיכובים בעסקה ועד תשלום מס מקסימלי שלא לצורך. לא בכדי מרבית תביעות הרשלנות המקצועית נגד עורכי הדין הן בתחום הנדל"ן – תחום אשר דורש ידע מכמה ענפי משפט: ענייני מס, ענייני תכנון ובנייה, חוזים, טאבו, ירושה (כאשר מדובר בנכסים שהועברו בירושה) ועוד. אל תהיו עוד מספר בסטטיסטיקה, מצאו לכם עורך דין מקצועי.

  טיפ מאתנו: דפדפו באתר של עורך הדין, קראו מאמרים, בקרו בדף הפייסבוק, שאלו על ניסיון עורך הדין והתרשמו בעצמכם  מעורך הדין. אל תמהרו לחתום על הסכם שכר טרחה וודאו קודם לכן שעורך הדין זמין לכם באמצעי התקשורת השונים.  

  זמינות בטלפון
  מובן לי

  ב. עסקה מהירה ומוצלחת ​

  עסקת נדל"ן לוקחת זמן. במקרים רבים יעברו חודשים (ואף שנים) מרגע החתימה על החוזה ועד העברת הבעלות בפועל (רלוונטי במיוחד כאשר מדובר בגופים מסחריים או רכישה מקבלן). אשר על כן תצפו למערכת יחסים ארוכה עם עורך הדין שלכם, וכדאי גם שזו תהיה מערכת יחסים מוצלחת.

  כמו בראיון עבודה, שוחחו מעט עם עורך הדין טרם  החתימה על חוזה שכר הטרחה וראו שהוא מתאים לכם. "הוייב" עם עורך הדין חשוב מאוד וכך גם הזמינות שלו באמצעי התקשורת. משרדים רבים מפעילים זמני מענה "קשיחים" – מענה רק בשעות שהמשרד פועל, באמצעי תקשורת מוגבלים (רק דרך המזכירה) ומשך שיחה מוגבל לשירות שניתן. לנו זה נראה אבסורד: עורך הדין צריך להיות שם עבורכם, אתם משלמים לו על זה.

  עורך דין שזמין לכם

  המשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה מעמיד לשירות לקוחותיו אמצעי תקשורת רבים ומגוונים, ומציג זמינות מעולה ללקוחות. בין השאר אנחנו זמינים בוואטסאפ , בטלפון המשרד , באינטגרם , בפייסבוק , באיימיל , במערכת הפניות באתר ועוד. לאחר בחירת עורך הדין שיטפל לכם בתיק תקבלו גם את הנייד האישי של עורך הדין, כתובת מייל אישית וכן לינק לאפליקציית שיחות ווידאו מאובטחת  לשיחות ייעוץ ללא תוספת תשלום ומסגרת שכר הטרחה.

  ג. תכנון מקדים חוסך כסף ​

  חוזה נדל"ן טוב מכיל את כל ההגנות והפרטים הדרושים בהעברת בעלות (או חכירה) בין שני צדדים. חוזה נדל"ן מעולה תפור למידותיו של הלקוח – וודאו שלעורך הדין שלכם חשוב מספיק כדי לבנות חוזה ביחד איתכם (ולא לעשות "העתק הדבק" מהחוזה הקודם):

  דברים שעורך דין נדל"ן צריך לבחון

  • התאמת יום העברת הבעלות ללקוח  – חוזי נדל"ן מאופיינים בגמישות גבוהה: לא פעם המוכרים (או הקונים) מוכרים את הנכס כדי לקנות אחד אחר, וצריכים להתאים את המעבר בין המכירה לרכישה. עורך דין לנדל"ן מומלץ שואל את לקוחותיו על כך.
  • התאמת לוח התשלומים ללקוח  – עסקאות נדל"ן הן יקרות. לוח התשלומים רלוונטי מאוד כאשר צריך להתאים תשלום מתקבל בחוזה אחד לתשלום משולם בחוזה אחר, וערך הדין שלכם צריך לוודא שלוח התשלומים מקובל עליכם. רשמנו מספר מאמרים על לוח תשלומים ואפילו צירפנו סימולטור לבניית לוח תשלומים. מוזמנים לדפדף באתר.
  • התאמת החוזה ויצרתיות עורך הדין  – אין חוזה אחד דומה לאחר, ויש לבחון כל מקרה לגופו. גם יצירתיות עורך הדין באה לידי ביטוי כאן – האם כדאי להעביר דירה במתנה כדי לחסוך במיסים? האם נכס נמכר עם שוכרים עליו? אולי המוכרים עצמם יבקשו להישאר בשכירות עוד כמה חודשים גם לאחר העברת הבעלות בנכס? כל אלו דורשים יצירתיות ואף התאמה מיוחדת בחוזה הנדל"ן.
  • טיימינג זה שם המשחק  – לא פעם הגיעו אלינו לקוחות שביקשו לבצע עסקה עכשיו. הם לא ידעו שהמתנה קצרה ביותר (לפעמים שבוע בודד) יכולה לחסוך להם המון כסף במיסים. בדרך כלל עורך הדין שלכם לא ימהר לעדכן אתכם שאתם יכולים לחסוך במס אם תמתינו (הוא מעדיף את שכר הטרחה שלו כאן ועכשיו) – היזהרו מכך ושאלו את השאלות הנכונות.  

  מועד רכישת הדירה ומס הרכישה​

  במקרה בו ייצגנו מוכרי דירה  בעיר הרצליה, מכרנו דירת גן בשווי 4.35 מיליון שקלים בעיר (שישה חדרים). עורך הדין של הקונים (עורך דין מקומי) בחר לחתום על חוזה הדירה, בניגוד לאזהרתנו, ביום 28.7.2020, ולשלם מס רכישה בהתאם למדרגות מס הרכישה באותו זמן – 348,000 ₪. 

  ומה היה קורה אם היה ממתינים ליום 29.7.2020? שינוי חקיקה הוביל להפחתת מס הרכישה, כך שלקוחותיו היו משלמים 297,223.95 ₪ "בלבד". כלומר יום המתנה אחד בלבד היה יכול לחסוך לרוכשים יותר מ-50,000 ₪ במיסים! אמנם מדובר עדיין במס רכישה גבוה מאוד, אך ניכר הבדל משמעותי, וזה הכול עניין של תזמוןלצורך השוואה הלקוחות שלנו (המוכרים) תכננו מס בצורה מצוינת וקיבלו פטור ממלא ממיסים בעסקה.

  מבחינת עורך הדין שאינו  מתמחה במיסוי מקרקעין – הלקוח ביקש לבצע עסקה, הלקוח לא שאל על מיסים, ולכן עורך הדין יבצע את העסקה מהר ככל הניתן כדי לזכות בשכר הטרחה. זו רשלנות מקצועית לכל דבר ועניין!

  המשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה שם לו למטרה לחסוך לכם במיסים – אנחנו נוהגים לפרוס בפניכם את אסטרטגיית האפשרויות העומדות לפניכם, ובמידת הצורך נחתום על הסכם שכר טרחה רק לאחר שביצענו פעולות מפחיתות מס. אנחנו לא אוהבים לשלם מס מיותר, ואין סיבה שאתם תשלמו.

  ד. איזון בין אינטרס הקונים לאינטרס המוכרים

  עורך הדין שלכם דואג לאינטרסים שלכם. עסקת נדל"ן מורכבת ממשולש אינטרסים:
  • הקונים – משלמים תשלומים בהתאם להתקדמות בלוח התשלומים בעסקה. יש להגן עליהם משפטית.
  • המוכרים – מתחייבים להתחייבויות שונות בהתאם לנכס שנמכר. חשוב לא לחתום על סעיפים שאינם בשליטתנו.
  • רשות המיסים – גם המוכר וגם הקונה צריכים לדווח על העסקה בזמן. לא ניתן להעביר בעלות בנכס מבלי אישורי מס (שבתקווה, תקבלו פטור ממנו).
  חוזה קנייה מוצלח זוהי מטרתו העיקרית של עורך דין נדל"ן

  החוזה צריך להתאים "כמו כפפה ליד" לשני הצדדים, וכדאי למצוא עורך דין סבלני שיקשיב לרצונות ולאינטרסים שלכם. כאמור, עורך דין הוא נותן שירות – ולכם מגיע את השירות הטוב ביותר.

  מה שכר הטרחה שלכם? קראו בהמשך.

  עורך דין נדל"ן צריך לאזן בין אינטרס המוכרים לאינטרס הקונים, ולתת לכם את החוזה המושלם עבורכם

  2. עורך דין נדל"ן – שכר טרחה ​

  אז חיפשנו וחיפשנו, ומצאנו מישהו מתאים. ובכל זאת, מה שכר הטרחה כאשר מדובר בעורך דין נדל"ן? איך נדע שלא עובדים עלינו? לעורך דין מקצועי ואמין יש מספיק לקוחות והוא אינו מחפש לתת "מכה" אחת או שתיים על חשבון לקוחותיו. בעניין שכר הטרחה ישנם כללים ברורים וכדאי לדעת אותם כדי לבחון מבעוד מועד האם עורך הדין הוא ישר והגון:  אף אחד לא אוהב לעבוד עם רודפי בצע.

  א. שכר טרחה מינימלי מומלץ ​

  רשמנו מאמרים נפרדים על שכר הטרחה (מוזמנים לחפש בתפריט למעלה) ובו פירטנו את שכר הטרחה בהתאם לאופי השירות הנדרש. ברם, ענף הנדל"ן הוא ענף מיוחד, ולשכת עורכי הדין בחרה להגן על הלקוחות ולדאוג שעורכי הדין בתחום לא "יגזימו" בשכר הטרחה שהם מבקשים. אשר על כן לשכת עורכי הדין פרסמה את כללי לשכת עורכי הדין (התעריף המינימלי המומלץ), תש"ס – 2000 ובהם מחירון מינימלי מומלץ  אשר נועד בין השאר להגן על לקוחות פרטיים ולהוות מעין שכר טרחה "מפוקח".

  האם כולם מאפשרם תשלום בשכר הטרחה המומלץ?​

  כמובן שלא כל עורכי הדין מסכימים וגובים בהתאם לשכר טרחה זה ומשרדים רבים לנדל"ן פוסלים מכל וכל שימוש במחירון זה. במשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה אנחנו מכבדים את כללי לשכת עורכי הדין ומאפשרים לשלם בהתאם למחירון זה ואף מעניקים שירותים נוספים ופריסה נוחה לתשלומים ללא תוספת תשלום. דפדפו באתר למידע נוסף, שם תמצאו גם מחשבון לחישוב שכר הטרחה.

  ב. שכר טרחה מקובל בענף ​

  כאמור, לא כל משרדי עורכי הדין נוהגים לעבוד עם המחירון המומלץ (שכר טרחה מינימלי מומלץ) של לשכת עורכי הדין. אין זה אומר שעורכי דין אלו גובים יותר כסף. השימוש במחירון מסורבל ודורש תשלומים נוספים לפעולות נוספות, ולכן אינו נהוג בקרב עורכי הדין העוסקים בענף הנדל"ן. עורך דין מכירת דירה או רכישת דירה בדרך כלל יגבה שכר טרחה כפי שמקובל בענף (אם הוא הגון). אין טעם לפרט כאן את שכר הטרחה המקובל (שכן זה תלוי במקרה), ולכן רק נפנה אתכם לעמודים המתאימים:

  הסבר מפורט על מסלולי שכר טרחת עורך הדין​

  עמודים אלו כוללים מחשבונים לחישוב שכר הטרחה בהתאם למקרה. עם זאת חשוב לציין שכל מקרה ייבחן לגופו ואין עסקה אחת דומה לאחרת.
  במכירת/רכישת נכס לצורך העניין, שכר הטרחה המקובל ינוע בדרך כלל בין 0.5% לעורך דין צעיר ועסקה רשומה בטאבו ועד ל-2% לעורך דין מנוסה ולעסקאות שאינן רשומות בטאבו (תלוי במקרה). לא מדובר בשכר הטרחה המינימלי המומלץ (שכאמור משרדים נוטים שלא לכבד אותו), אלא על מה שמשרדים גובים בפועל. אצלנו – אתם יכולים לבחור. 
  דירה רשומה בטאבו
  עורך דין צעיר

  0.5%

  0.75%

  1%

  1.25%

  1.5%

  1.75%

  2%

  דירה רשומה בחברה משכנת
  עורך דין מנוסה

  ג. איך חוסכים בשכר הטרחה? ​

  עד כה פורטו שני מסלולים לחישוב שכר טרחה של עורך דין נדל"ן. למען האמת, מקובל להתייחס לשניים נוספים:

  • שכר טרחה מינימלי מומלץ בהתאם לכללי לשכת עורכי הדין (ראו לעיל).
  • שכר טרחה מקובל בענף הנדל"ן בקרב עורכי הדין (ראו לעיל).
  • שכר טרחה במסלול "און-ליין".
  • שכר טרחה מוזל לייצוג משותף של שני הצדדים.

  שכר טרחה לשירות און ליין ​

  משרדים מובילים מבקשים לחסוך ללקוחותיהם העובדים זמן וכסף ומעמידים לרשותם מערך שירות מקוון "און-ליין". בצורה הזו מרבית העבודה (פרט למה שלא ניתן לעשות און ליין) נעשית באופן מקוון ובאמצעי תקשורת מקוונים ומאובטחים. לא כל המשרדים מספקים שירות זה מאחר והוא דורש תשתיות מתאימות. ניתן לפנות למסלול זה במשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה ללא תוספת תשלום.

  שכר טרחה מוזל בייצוג שני הצדדים בעסקת מקרקעין

  במקרים מסוימים וכאשר הדין מאפשר זאת (כאשר שני הצדדים הם לקוחות פרטיים וכן תנאים נוספים) שני הצדדים יכולים להיות מיוצגים על ידי אותו עורך דין למקרקעין. מטבע הדברים העסקה תהיה מהירה יותר, נטולת מחלוקות מיותרות וגם זולה הרבה יותר (עד 50% שכר טרחה). רשמנו על מקרים מיוחדים אלו במאמר שלנו על יייצוג שני הצדדים בעסקת מקרקעין. איך יודעים אם אנחנו זכאים לשכר טרחה מוזל? שאלו אותנו.
  שכר הטרחה של עורך דין נדל"ן תלוי במסלול שכר הטרחה הנבחר

  3. איך אפשר לעזור? ​

  המשרד עוסק בענפי הנדל"ן, ובעל התמחות מיוחדת במיסוי מקרקעין. מחלקה אחרת של המשרד עוסקת בענפי המשפחה – דיני משפחה ודיני ירושה, וביחד אנחנו יודעים לתת מענה למגוון צרכי המשפחה. מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה.

  עורך דין כולבויניק ​

  טיפ בהקשר זה: מראש אל  תפנו לעורך הדין שהוא "כולבויניק". אם עורך הדין מצהיר שהוא מומחה לנדל"ן, משפחה, נזיקין, פלילי, חוזים, הוצאה לפועל, פש"ר, גישור, החלפת מצבר ברכב, דיני המס הצ'רקסי ומומחה בהנפקת דרכון למאדים: כנראה שהוא מומחה בעיקר להוצאת שכר טרחה מלקוחותיו. ראו הוזהרתם! 

  אבל איזה שירותים אתם מספקים? המשיכו לקרוא.

  א. נדל"ן למגורים ​

  אמנם המשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה מייצג לקוחות פרטיים וקבלנים כאחד, אך העדפתנו העיקרית היא שירות לקוחות פרטיים. עבורם השירות משמעותי יותר ואנחנו נבחנים כל יום מחדש באיכות השירותים אותם אנחנו מספקים.

  שירותי המשרד שלנו​

  • קניית דירה יד שנייה.
  • רכישת דירה מקבלן.
  • מכירת דירת מגורים.
  • ייעוץ מס ומיסוי מקרקעין.
  • ליטיגציה ותביעות ליקויי בניה.

  ב. נחלות, שטחים ונדל"ן מסחרי ​

  המשרד פונה גם ללקוחות עסקיים ומבין את ענף הנדל"ן משני צדי המתרס. המשרד מעסיק לשירותיו רק עורכי ועורכות דין לנדל"ן בעלי השכלה כלכלית רחבה (מעבר להיותם עורכי דין) להבנת צרכי הלקוח העומד מולו. בין השאר המשרד מספק שירותים בתחומים הבאים:

  שירותי המשרד שלנו​ בתחום הנדל"ן

  • ייצוג קבלנים.
  • עסקאות קומבינציה.
  • חוזה מכר קנייה ומכירה של נחלות, שטחים ונכסים מסחריים.
  • תמ"א 38.
  • פינוי בינוי.
  • ייעוץ מס ומיסוי מקרקעין.
  • ליטיגציה ותביעות ליקויי בניה.
  האתר שלנו מלא במאמרים בנושאים אלו, ואנחנו מזמינים אתכם להתעניין.

  ג. התמחות מיוחדת במיסוי מקרקעין ​

  רבים מניחים כי חוזה נדל"ן הוא חוזה בין שני צדדים – המוכר והקונה, אך לא כך הדבר. בחוזה נדל"ן ישנו שותף שלישי (ולא כל כך רצוי) והוא … רשות המיסים. מיסוי מקרקעין הוא ענף מיוחד וממוסה בצורה קיצונית – מס בקנייה (מס רכישה) ומס במכירה (מס שבח). לעיתים ישנם חיובי מס נוספים: היטל השבחה ואגרות, ויש להתמודד גם איתם.

  רכישת.הדירה

  מכירת.הדירה

  לכן חשוב לפנות לעורך דין נדל"ן "ששורק" את החוק והדין בענייני המס. פעולות משפטיות מורכבות ופשוטות כאחד עשויות להפחית משמעותית את נטל המס בעסקה ולהפוך עסקה לא כדאית כלכלית לעסקה משתלמת במיוחד. עורכי דין רבים לא אוהבים "להתעסק" בעיניי המס ועשויים "להפתיע" אתכם בדרישה לייעוץ מס חיצוני (מה שיוסיף עלויות). המשרד שלנו מעסיק לשורותיו רק עורכי דין בעלי השכלה כלכלית רחבה (בנוסף לרישיון עריכת דין) ומעניק תכנון מס יצירתי להפחתת מיסים ללא תשלום נוסף ובמסגרת שכר הטרחה שלנו – אנחנו מתחייבים לכך.
  עורך דין נדל"ן צריך להבין גם מיסוי מקרקעין, אתם המרוויחים העיקריים מכך.
  מצופה מעורך דין נדל"ן מומלץ "לשרוק" את ענייני המס ולתת ללקוחותיו שירותי ייעוץ כדי להפחית מהמס בעסקה (תכנוני מס לגיטימיים, כמובן). במשרד שלנו שירותים אלו ניתנים בחינם במסגרת שכר הטרחה.

  ד. בידקו אותנו

  תהליך עסקת המכר מתחיל בבניית אסטרטגיית עסקה חכמה, מוצלחת ונטולת מיסים. אנחנו מזימינים אתכם למשרד לקפה (או באופן מקוון, לפי העדפתכם) ופורסים בפניכם את שלל האפשרויות הניתנות ליישום בעסקה. במידת הצורך אנחנו מעודדים פריסה של שכר הטרחה לתשלומים נוחים ומאפשרים לכם לבחור את מסלול התשלום (לפי מחירון לשכת עורכי הדין, לפי המקובל, או מסלול אחר שמותר בדין).

  ראינו כבר לצערנו עורכי דין שביקשו שכר טרחה נמוך ב-4% משכר הטרחה המקובל, ולאחר מכן ביקשו מלקחותיהם תשלומים נוספים:

  • תשלום נוסף על התעסקות עם מסמכי המשכנתא.
  • תשלום נוסף על בדיקות רקע לצד השני.
  • תשלום נוסף על החתמת הבנק על מסמכים דרושים.
  • תשלום נוסף על ברור חובות עירייה לקראת העסקה.
  • תשלום נוסף על תזכורות לצד השני על תשלום.
  • תשלום נוסף על כל צעד ושעל.

  אנחנו לא אוהבים "להפתיע" את לקוחותינו, ואנחנו מעדיפים לתת סל שירותים מלא כבר מתחילת ההליך וזאת ללא תוספת תשלום: שכר טרחה לפי המקובל וללא הפתעות בדרך.

  בבחירת עורך דין נדל"ן חשוב לדעת מראש מה השירותים שהוא יודע לתת ואילו מהשרותים ניתנים בחינם ואילו בתשלום.

  4. סיכום – עורך דין נדל"ן ​

  במאמר פירטו בהרחבה מהם השלבים אותם אתם צריכים לעבור לפני  שתבחרו עורך דין שיצעד אתכם בעסקה בקרובה. חשוב לזכור שעורך דין נדל"ן או הידיים והרגליים שלכם בעסקה ולכן יש חשיבות מכרעת עבורכם מי ינהל את עסקת הנדל"ן עבורכם.

  המטרה של עורך דין נדל"ן שלכם הוא שתחתמו בסופו של יום על פרוטוקול מסירה, והעסקה תעבור חלק ככל האפשר

  חושב למצוא עורך דין מקצועי, אמין, טכנולוגי, עם יחסי אנוש מעולים וכזה שאינו רודף בצע. המשרד שלנו מאמין בשירות "מקצה לקצה" ומספק ללקוחותיו מגוון רחב של שירותים משלימים ללא תשלום נוסף  ובמסגרת שכר הטרחה. אנחנו מעמידים לטובת לקוחותינו מגוון ערוצי תקשורת מתקדמים ומאפשרים חלוקה נוחה של שכר הטרחה לתשלומים.

  לדף יצירת קשר (או לוואטסאפ ).

  ייתרונות המשרד שלנו אל מול המתחרים. מאור משרד עורכי דין בית ומשפחה.