בית > מכירת דירה > אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה?

אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה? ​

כמה זמן נדרש להמתין כדי למכור דירה בפטור ממיסים? המומחים עונים ​

הפיקחים מבנינו בודקים מבעוד מועד אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה, וזאת כדי לא לשלם מיסים מיותרים במכירה או ברכישה – כל הכבוד! במאמר נסביר מהן ההגבלות (ויש המון) ואיך אנחנו, משרד עורכי דין למקרקעין, מתכננים נכון את הרכישות והמכירות של הלקוחות שלנו לצורך צמצום המס בעסקה. בסוף המאמר צירפנו גם סימולטור חישוב זמנים.

כותב המאמר הוא עורך דין לעסקאות נדל"ן המתמחה במיסוי מקרקעין – התמחות מיוחדת בתוך ענף הנדל"ן שנועדה לתכנן ולשכלל את עסקת המכירה כדי להפחית במיסים ללקוחות. המשרד שלנו מקבל לשורותיו רק  עורכי דין בעלי השכלה כלכלית רחבה (בנוסף לרישיון עריכת דין) וזאת כדי להפחית מיסים כחלק מעסקת המכר של הלקוח

המאמר שלפניכם מתחיל באמ;לק ארוך מדי; לא קראתי – תקציר המאמר . לאחר מכן המאמר מחולק לכותרות ותתי כותרות, תמונות, טבלאות, ניווט נוח, תרשימים וסליידרים, והכול כדי שיהיה לכם נוח לקרוא. כדאי לקרוא עד הסוף, המאמר מכיל מידע וערך שאין בשום מקום אחר. קצת סבלנות ונענה על כל השאלות שלכם 🙂
עורך הדין מאור גרצנשטיין עונה על השאלה אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה?
מאור גרצנשטיין, עורך דין

מאמר זה עוסק באחרי כמה זמן אפשר למכור דירה?

אם חיפשתם מאמרים בנושאים אחרים פנו לדפים הבאים:

המאמר אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה יענה על השאלות הבאות:

 1. האם יש הגבלה בחוק על משך הזמן שניתן להחזיק דירה?
 2. מתי אפשר למכור דירה שרכשנו?
 3. אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה בלי לשלם מס?
 4. האם יש הגבלות על מכירת הדירה?
 5. כמה מס אשלם במכירת דירה?

מאמר זה עוסק באחרי כמה זמן אפשר למכור דירה?

אם חיפשתם מאמרים בנושאים אחרים פנו לדפים הבאים:

אמ;לק ארוך מדי; לא קראתי – תקציר המאמר
:

במכירת דירה התשובה לשאלה: "אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה?" תהיה בדרך כלל  –  תמיד. בדרך כלל אין הגבלה על תקופת מכירת הדירה. מנגד, כדי לקבל פטור ממיסים צריך להמתין תקופת זמן מינימלית:

 • חישוב מקל במס השבח במכירת דירה מקבלן דורש מהמוכרים להמתין (לכל הפחות) עד לקבלת טופס 4 במכירת דירה מקבלן.
 • פטור מלא ממס שבח, דהיינו פטור מס שבח דירה יחידה, דורש מהמוכרים להיות בעלים בדירה שנה וחצי לפחות (כלומר, למכור את הדירה לאחר שנה וחצי).
 • הקלות ופטורים נוספים יבדקו על ידי עורך דין המתמחה במיסוי מקרקעין וכל מקרה ייבחן לגופו. כך למשל, יש לקחת בחשבון מה השימושים שהיו הדירה (רק מגורים? מגורים ועסק?)

מבולבלים? הוספנו בהמשך המאמר סימולטור חישוב זמנים לבדיקת אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה.

כל חישוב שגוי או תכנון לא נכון של מסגרת הזמנים עלול לעלות לכם המון כסף. לפיכך על עורך הדין לתכנן אתכם את עלות המס בשלב הראשון של העסקה. רק תוודאו שבדיקה זו היא חלק משכר הטרחה שלו. במשרד שלנו  תכנון מס ניתן כסטנדרט עבודה ובחינם במסגרת שכר הטרחה להעברת הבעלות בדירה.

למידע והתקשרות בקשו שיחה חוזרת (או שלחו לנו וואטסאפ ).

המאמר אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה יענה על השאלות הבאות:

 1. האם יש הגבלה בחוק על משך הזמן שניתן להחזיק דירה?
 2. מתי אפשר למכור דירה שרכשנו?
 3. אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה בלי לשלם מס?
 4. האם יש הגבלות על מכירת הדירה?
 5. כמה מס אשלם במכירת דירה?
כותרות במאמר אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה:
  Add a header to begin generating the table of contents

  1. בין תחום החוזים לתחום המיסים ​

  חוק החוזים במדינת ישראל מייצג את האופי הליברלי כפי שנקבע במגילת העצמאות ובחוקי היסוד ולפיהם כל אדם רשאי לקנות ולמכור נכסים ללא הגבלה על זכותו לעשות כן. מנגד, חוקים מתחום המיסים נועדו לשמור על קופת המדינה ועל צדק חלוקתי בין האזרחים, בצורה בה יש להיזהר מעסקאות הנגועות בהעלמות מס. דיני מיסוי מקרקעין כאן כדי לאזן בין שני אינטרסים אלו, וכדי לענות על שאלה אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה, יש לשלוט בתחום זה.

  כדי לענות על השאלה אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה צריך לפנות לדיני מיסוי מקרקעין

  א. מכירת דירה וההגבלות בחוק

  למען האמת, "השאלה אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה" אינה מנוסחת כנדרש. בחוק יש הגבלות מעטות מאוד על זכות אדם לקנות ולמכור נכסים, וכלל אין מסגרת זמנים בה לא ניתן למכור דירה. ככלל תמיד אפשר למכור דירה. ובכל זאת בתחומים מסוימים אכן יש הגבלה על תקופת המכירה, בייחוד בתכניות ממשלתיות מיוחדות (למשל במחיר למשתכן ובמכרזים – יפורט בהמשך).

  לפיכך ניסוח השאלה הנכון צריך להיות כזה: אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה בפטור ממס? אמנם אין הגבלה על מכירת הדירה, אך בהחלט יש הגבלה (או סנקציה, אם תרצו) מתחום דיני המיסים לאלו המבקשים למכור דירה מוקדם מהתקופה שנקבעה לפטור ממס שבח או ממס הרכישה, כפי שיפורט בהמשך.

  ב. מיסוי מקרקעין והדין ​

  אם כן, בחינת מכירת הדירה צריכה להיעשות בראי של מיסוי מקרקעין. אם נמכור את הדירה מוקדם מידי  חישוב מס השבח יכול להיות שונה לחלוטין מחישוב מקל על דירת מגורים יחידה בזכה. אם נמכור את הדירה מאוחר מידי  אנחנו עלולים לפספס את הפטור ממס הרכישה וממס השבח כאשר קנינו דירה "מחליפה" (למשפרי דיור).

  תכנון.מס.בקניה.מס.רכישה

  תכנון.מס.המכירה.מס.שבח

  אז מתי צריך למכור את הדירה? המשיכו לקרוא.

  ג. תכנון מס ותביעות רשלנות ​

  ברור ומובן לחלוטין כאשר הלקוחות שלנו לא יודעים מתי הזמן האידיאלי למכור דירה (בשביל זה אנחנו כאן). אך תופתעו לדעת שגם עורכי דין העוסקים בחוזי מכר דירה אינם יודעים  (או לא רוצים לדעת) מתי כדאי למכור ולקנות דירה כדי לזכות בהטבות מס. עניינים אלו מובילים לא פעם לתביעות רשלנות מקצועית נגד עורכי הדין.

  במקרה בו ייצגנו מוכרי דירה  בעיר הרצליה, מכרנו דירת גן בשווי 4.35 מיליון שקלים בעיר (שישה חדרים). עורך הדין של הקונים (עורך דין מקומי) בחר לחתום על חוזה הדירה, בניגוד לאזהרתנו, ביום 28.7.2020, ולשלם מס רכישה בהתאם למדרגות מס הרכישה באותו זמן – 348,000 ₪. 

  ומה היה קורה אם היה ממתין ליום 29.7.2020? שינוי חקיקה הוביל להפחתת מס הרכישה, כך שלקוחותיו היו משלמים 297,223.95 ₪ "בלבד". כלומר יום המתנה אחד בלבד היה יכול לחסוך לרוכשים יותר מ-50,000 ₪ במיסים! אמנם מדובר עדיין במס רכישה גבוה מאוד, אך ניכר הבדל משמעותי, וזה הכול עניין של תזמוןלצורך השוואה הלקוחות שלנו (המוכרים) תכננו מס בצורה מצוינת וקיבלו פטור ממלא ממיסים בעסקה.

  מבחינת עורך הדין שאינו  מתמחה במיסוי מקרקעין – הלקוח ביקש לבצע עסקה, הלקוח לא שאל על מיסים, ולכן עורך הדין יבצע את העסקה מהר ככל הניתן כדי לזכות בשכר הטרחה. זו רשלנות מקצועית לכל דבר ועניין!

  מדרגות מיסוי המקרקעין משתנות בכל שנה ב- 15.1. לכן יש לוודא איזו מדרגה רלוונטית לכם בהתאם לתאריך שבו בצעתם את העסקה.

  תחום מיסוי המקרקעין הוא תחום נפיץ שמשתנה מיום ליום, וחייב לפנות לעורך דין "שחיי" את התחום. לעורך דין הגון יש מספיק לקוחות ואינו מחפש לעשות "מכה" – אל תפנו לחבר של חבר, חבר מהמילואים, שכן מהבניין וכד', כל טעות יכולה לעלות לכם ביוקר  (וגם, תופתעו לגלות ששכר הטרחה נמוך יותר אצל המקצוענים בתחום).

  האלה אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה היא חשובה מאוד לעניין המס שלכם. מכרו דירה רק עם המומחים!

  2. אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה? ​

  כאשר מוכרים דירה המס הנפוץ ביותר שבלעדיו לא ניתן לבצע העברת בעלות הוא מס השבח – מס על הרווח שנוצר בעסקה (ההפרש בין המכירה ורכישה). רשמנו מאמר נפרד על מס השבח בדירות מגורים, וכאן נדון בעיקר על היבטי הזמן, ומה יש לבחון כדי לצמצם את מס השבח.

  א. היבטי מס השבח ​

  בחישוב מס השבח במכירה ישנם חישובים שונים בהתאם לנכס הנמכר:

  • חישוב עבור דירות מגורים "מזכות"  – חישוב מס מקל במיוחד "שמוחק" את כל השבח (הרווח) שנוצר לפני 1.1.2014, וממסה רק את הרווח שנוצר אחרי בשיעור מופחת של 25% (רק על תקופה נבחרת). קראו עוד על כך במדריך שלנו על מס השבח בדירות מגורים.
  • פטור ממס שבח עבור דירת מגורים מזכה  – בהמשך לחשוב הקודם קיים פטור מיוחד המזכה בפטור מלא ממס שבח אם המתנו מספיק זמן עד למכירת הדירה. קראו עוד על כך במדריך שלנו למכירת דירה יחידה.
  • חישוב עבור נכסים שאינם נחשבים דירות מגורים מזכות בהתאם להוראות החוק  – מס שבח כבד במיוחד שיכול להגיע אף ל-45% מס ויותר מהשבח שנוצר. קראו עוד על כך במאמר שלנו על מס שבח מקרקעין.

  לכן, בשלב הראשון בבדיקה צריך לבחון מה הוא הנכס הנמכר. חושבים שאתם מחזיקים בדירת מגורים שמזכה בחישוב מקל? תחשבו שוב. אם לא המתנתם מספיק זמן עד למכירה בהחלט אפשר למסות אתכם לפי "נכס שאינו דירת מגורים" ולגבות ממכם מס גבוה מאוד.

  האם הדירה שלי מזכה בהנחה? שאלו אותנו.

  ב. דירת מגורים "מזכה"

  כדי לבחון אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה נבדוק מהם התנאים להכיר הדירה שלנו כדירת מגורים מזכה בשביל מס השבח:

  הגדרת דירת מגורים מזכה לעניין מס השבח

  1. דירה שבנייתה הסתיימה או לאחר טופס 4 אם מדובר בדירה מקבלן (יש חריגים).
  2. הדירה בבעלות יחיד או משפחה (לא חברה/תאגיד).
  3. הדירה אינה נחשבת למלאי עסקי.
  4. הדירה צריכה להיות מיועדת למגורים או משמשת למגורים – מדובר במבחן פסיקתי שעורך הדין שלכם יבדוק.
  5. הדירה שימשה למגורים בפועל בארבעת השנים שקדמו למכירתה או ב-80% שהמוכרים החזיקו בה (גם אם בשכירות). ישנם חריגים ויוצאי דופן לעניין זה (למשל, פעוטון או חוסר שימוש בדירה), וכן חישוב מיוחד לדירות מגורים שהתקבלו בירושה או במתנה.
  הדירה לאחר שלב הבנייה (בדירת קבלן – אחרי טופס 4)
  מובן לי

  זמני ההמתנה הראשוניים הם אלו המופיעים מעלה  (תקופת המגורים המגורים המינימלית בדירה וכן המתנה עד סיום הבניה). אם עמדתם בתנאים לעיל בנוסף לתנאים האחרים שבחוק ובפסיקה, ניתן להמשיך ולבחון מתי אפשר למכור את הדירה ולקבל הטבה (וכן פטור) ממס השבח.

  בחינת התנאים תעשה רק על ידי עורך דין המתמחה בכך. התנאים נראים פשוטים וברורים לאדם הממוצע, אך תופתעו לדעת כמה פסקי דין נסובו סביב השאלה של "דירת מגורים מזכה" וזכאות המוכרים לחישוב מופחת.

  ג. פטור ממס שבח דירה יחידה ​

  הסעיף הקודם מזכה את הקונים בחישוב מופחת, אך מה אם אנחנו רוצים פטור מלא ממס השבח? אחרי כמה זמן אפשר למכור את הדירה כדי לזכות בפטור מלא?בחישוב מס השבח לדירות מגורים מזכות (כלומר, בנוסף לתנאים לעיל) יש פטור מיוחד מכירת דירת מגורים מזכה "יחידה". התנאים הם:

  פטור ממס שבח דירה יחידה

  • הדירה הנמכרת היא "דירת מגורים מזכה".
  • הבעלות בדירה נמכרת בשלמותה.
  • המוכרים הם בעלים של הדירה בשנה וחצי האחרונות.
  • המוכרים הם תושבי ישראל או תושבי חוץ שאין להם דירה נוספת (והוכיחו זאת).
  • הדירה היא דירה יחידה של המוכרים, בהתאם להגדרה בחוק ולחריגים, ולמוכרים אין דירה נוספת בבעלותם בשעת מכירת הדירה (במקרים מסוימים אפשר שתהיה בעלות על "חלקי דירה" או על דירת ירושה).
  • לא נעשה שימוש בפטור דירה "יחידה" בשנה וחצי האחרונות (כלומר, כל שימוש בפטור מונע שימוש נוסף באותו פטור לשנה וחצי לפחות).
  כל הבעלות בדירה נמכרת לקונים (המוכרים לא משאירים חלקי דירות בבעלותם)
  מובן לי

  כפי שניתן לראות כדי לזכות בפטור ממס שבח דירת מגורים מזכה "יחידה" יש להמתין שנה וחצי מרגע רכישת הדירה ועד ומכירתה (בנוסף לשאר התנאים). קראו על כך עוד במאמר שלנו על פטור ממס שבח דירה יחידה. יש לציין כי זהו אינו הפטור היחיד  ממס השבח, וישנם פטורים נוספים שאינם בהכרח דורשים זמן המתנה. ניתן לקרוא עוד על הפטורים ממס השבח במאמרים שבאתר.

  נשמע מורכב? הוספנו סימולטור בהמשך.

  ד. סימולטור זמנים למכירת דירה לרשותכם ​

  ריבוי הזמנים מעלה קושי רב בדבר השאלה אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה, וניסינו לעזור ללקוחותינו לשלוט בכל סד הזמנים הרלוונטי. איגדנו בסימולטור אחד חלק  מתקופת הזמן הרלוונטיות למכירת דירה ומיסוי מקרקעין.

  סוג הקלה מה זה נותן? תנאים במישור הזמן תנאים נוספים לקבלת ההטבה
  חישוב מקל במס השבח במכירה
  מחיקה של שנות שבח לפני 1.1.2014 וחישוב מקל על השנים הנותרות
  הדירה שימשה בפועל למגורים ב-4 השנים שקדמו למכירתה או ב-80% מהזמן בגינו מחושב השבח
  תנאים נוספים שבדין
  פטור מלא ממס השבח במכירה (עד לתקרת הפטור)
  פטור דירת מגורים יחידה מזכה
  המוכרים מחזיקים בדירה שנה וחצי לפחות וגם לא השתמשו בפטור בשנה וחצי האחרונות
  תנאים נוספים שבדין וכן זכאות לחישוב מקל במס השבח
  פטור ממס שבח וממס רכישה למשפרי דיור
  פטור בדירה "מחליפה"
  שנה וחצי/שנה בהן המוכרים/הרוכשים חייבים למכור את דירתם הישנה כדי לזכות בפטור
  תנאים נוספים שבדין וכן זכאות לחישוב מקל במס השבח
  פטור/הקלה במס השבח לדירות ירושה/מתנה
  התייחסות מיוחדת בדין לדירות ירושה/מתנה
  בדרך כלל המוריש/נותן המתנה הוא זה שצריך לעמוד בתנאים לעיל
  תנאים נוספים שבדין (בדרך כלל נבדוק את המוריש/נותן המתנה)
  לסימולטור זמנים – אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה?  נדגיש שוב שלחישוב הזמנים יש השפעה מכרעת על נטל המס במכירת הדירה. אמנם המאמר מקיף והסימולטור מדויק ונוח, אך יש נתונים נוספים שיש להתחשב בהם (כך למשל, חישוב מס שבח בדירה מירושה שונה לחלוטין). חובה להתייעץ עם עורך דין למכירת דירה לצורך חישוב הזמנים הסופי טרם  מכירת הדירה או רכישתה. במשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה ייעוץ ראשוני בענייני מיסוי מקרקעין ניתן בחינם.
  לא כל חישובי מס השבח זהים, הקפידו להתייעץ לפני שתענו על השאלה אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה?

  3. חשיבה לעתיד ​

  סוף מעשה במחשבה תחילה. בישראל רכישת דירה נתפסת הרבה פעמים כקניית רגשית, וצריך להימנע מכך. אנשים פקחים מחשבים את צעדיהם מבעוד מועד  וחושבים אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה אף טרם שרכשו את הדירה עצמה. אם הגעתם עד כאן, כנראה שאתם חושבים לעתיד – כל הכבוד!

  ומה עם הרכישה החדשה? קראו בהמשך.

  א. הגבלות ברכישת הדירה החדשה ​

  כאשר רוכשים דירה יחלוף זמן רב עד קבלתה (ובמיוחד בדירות מקבלן), וצרכי המשפחה עשויים להשתנות עם השנים. בין השאר שינויים שמצריכים את מכירת הדירה יכולים להיות:
  • ילדים נוספים (בשעה טובה!).
  • מקום עבודה מרוחק.
  • קרבה למשפחה.
  • הבדלי מחירים בין האזורים.
  • הזדמנויות עסקיות ועסקאות קניה ומכירה.
  • רצון לעבור ממושב לעיר ולהפך.
  לכן כדאי לחשוב מבעוד מועד על מועד משוער בו נרצה למכור דירה ולהתקדם ברמת החיים, עוד בשנים הראשונות בדירה החדשה. עם זאת, לא נרצה להפסיד מיסים גם בקניית הדירה החדשה. תקופת הזמן למכירת הדירה הישנה משפיעה גם על הרכישה של הדירה החדשה. אם נמכור מוקדם מידי הרי שלא נקבל פטור ממס שבח בשל פטור ממס שבח דירה יחידה (כפי שפירטנו למעלה). אם נמכור מאוחר מידי יכול ונפספס את המועד לקבלת פטור ממס רכישה דירה בקנייה של הדירה החדשה (כאשר מדובר במשפרי דיור).

  תכנון.מס.בקניה.מס.רכישה

  תכנון.מס.המכירה.מס.שבח

  לכן חשוב לתכנן מראש את המועדים למכירה ולקנייה מבעוד מועד, וזאת כדי לחסוך משמעותית במיסים. במשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה אנחנו מנתחים ביחד אתכם את לוח הזמנים הצפוי במסגרת תכנון מס יצירתי, והכול בחינם במסגרת שכר הטרחה.  

  ב. הגבלות נוספות ​

  יש בספר החוקים הגבלות נוספות בהתאם למקרה שמשפיעות על השאלה אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה, ובין השאר:

  אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה במחיר למשתכן? ​

  יש בספר החוקים הגבלות נוספות בהתאם למקרה שמשפיעות על השאלה אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה, ובין השאר:

  • מחיר למשתכן ותוכניות נוספות  – בתכניות ממשלתיות בדרך כלל יש הגבלה על תקופת המכירה. כאן מדובר על הגבלת הזכות עצמה  ולא הגבלה רק על ענייני המס. במחיר למשתכן לא ניתן למכור את הדירה 7 שנים מיום זכיית הקבלן במכרז או 5 שנים מקבלת טופס 4, לפי המוקדם.
  תמונת זכיה במחיר למשתכן כדי לענות על השאלה אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה בתוכנית המחיר למשתכן
  • מכירת דירה שהתקבלה במתנה  – במכירת דירה שהתקבלה במתנה יש להמתין "תקופות צינון" נוספות טרם המכירה וזאת כדי לקבל פטור ממס השבח. רשמנו לכם מאמר נפרד על מכירת דירה שהתקבלה במתנה.
  • מכירת דירה שהתקבלה בירושה  – במכירת דירת ירושה יש פטור נפרד הנוגע אליה, אך כדי לעמוד בתנאיו יש להתחשב בתקופות זמן אחרות (בהתאם למצב המוריש בעת הפטירה). רשמנו על כך במאמר שלנו על מכירת דירת ירושה.
  • פטורים למשפרי דיור  – כאשר המוכרים קונים את דירתם המחליפה לפני  שמכרו את הנוכחית קיים פטור ממס שבח על הדירה הישנה ופטור ממס רכישה על הדירה החדשה, אך הוא תלוי בזמן (כאן דווקא, צריך למהר במכירה). קראו על זה עוד במאמרים שלנו על פטור ממס שבח וכן על פטור ממס רכישה.
  סוג הדירה החדשה מתי צריך למכור את הישנה בשביל פטור ממס רכישה? מתי צריך למכור את הישנה בשביל פטור ממס שבח? הערות
  יד שנייה
  עד 18 חודשים מיום רכישת הדירה החדשה
  טרם יחלפו 18 חודשים מיום קניית החדשה
  יש הקלות/שינויים בהתאם למצב ויש להתעדכן בחוק החל עליכם
  חדשה מקבלן
  עד 12 חודשים מיום שנמסרה הדירה החדשה
  טרם יחלפו 18 חודשים מיום קבלת טופס 4 לחדשה
  יש הקלות/שינויים בהתאם למצב ויש להתעדכן בחוק החל עליכם

  אלו הם המקרים השכיחים, אך בהחלט ישנם מקרים נוספים  בהם יש להתחשב בתקופות הזמן השונות כדי להטיב עם הלקוחות בעניין המיסים. עורך הדין שלכם, אם מתמחה במיסוי מקרקעין, ידע לבחון כל מקרה לגופו.

  ג. תכנון מס מציל כיס ​

  בהמשך לנאמר נדגיש שוב כי בדרך כלל  המענה לשאלה "אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה?" יהיה – תמיד אפשר למכור דירה. השאלה נוגעת יותר לחבות המס שלכם ובעמידה בתנאי הפטור השונים. איחור של ימים בודדים יכול להוביל לבזבוז מס משווע.

  במקרה בו ייצגנו קונים הם רכשו דירה בעיר אשדוד במחיר של 2.2 מיליון ₪. המוכרים מכרו את הדירה אחרי שהחזיקו בה שנה וארבעה חודשים בלבד. כפי שראינו במאמר, פטור ממס שבח דירה "יחידה" ניתן אחרי החזקה מינימלית של שנה וחצי בדירה.

  עורך דינם (עורך דין מקומי) לא ידע לייעץ להם להמתין עוד חודשיים בלבד כדי לקבל פטור ממלא ממס השבח. המוכרים שילמו 55,000 ₪ מס שבח במקום פטור מלא. חבל!

  אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה משפיע בעיקר על ניהול המיסים בעסקה
  עורך דין מכירת דירה ורכישת דירה חייב להתמחות במיסוי מקרקעין ולהבין כלכלה כדי לתכנן מס ולחסוך ללקוחותיו. מנהל המשרד הוא בוגר תכנית המצטיינים לכלכלה ומשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים  והמשרד שלנו מעסיק לשרותיו רק  עורכי דין בעלי השכלה כלכלית רחבה (בנוסף לרישיון עריכת דין) וזאת כדי לסייע ללקוחותיו עם תכנון המס ללא תשלום נוסף, ובמסגרת שכר הטרחה להעברת הבעלות בדירה – זו המחויבות שלנו ללקוח.

  ד. שכר טרחת עורך דין ​

  לצערנו, עורכי דין רבים לא אוהבים "להתעסק" עם מיסים. פעמים רבות עורך הדין יפתה את הלקוחות עם שכר טרחה אטרקטיבי אך ידרוש מהלקוח בהמשך לשכור לעצמו יועץ מס חיצוני לתכנון המס  (מה שיגדיל עלויות). במקרים אחרים וגרועים בהרבה עורך הדין כלל לא יזכיר את עניין המס וייתן ללקוחותיו לשלם מס מקסימלי.

  רשמנו בעבר על שכר הטרחה אותו גובים עורכי הדין בענף (וגם על שכר הטרחה שלנו), ואתם יותר ממוזמנים לקרוא בעניין: תופתעו לגלות ששכר הטרחה אינו משתנה רבות בין משרד למשרד, אך היקף השירותים משתנה גם משתנה. יש עורכי דין הגונים, ויש כאלו שיפתו אתכם עם שכר טרחה נמוך בתחילה, ולאחר מכן ירבו לדרוש "תוספות" בהמשך הדרך. במשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה אנחנו מבינים שכל מכירת דירה היא רכישת דירה אחרת, והמוכרים זקוקים לכל שקל ברשותם (ובמיוחד שקלים שהולכים לרשויות המס). לכן אנחנו מעניקים סל שירותים מקיף הכולל גם תכנון מס יצירתי לקראת מכירת הדירה או רכישת הדירה בחינם לבעלי דירות מגורים, ובמסגרת שכר הטרחה להעברת הבעלות. אנחנו לא אוהבים לשלם מיסים ולכן נעשה ככל יכולתנו שגם אתם לא תשלמו אותם.

  ה. ומה הלאה? ​

  תכנון מס יצירתי וחישוב אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה דורשים זמן כשלעצמם. פעולות במיסים (למשל, העברות דירה ללא תמורה לקרובים) דורשות זמן, ולכן מומלץ לפנות לעורך הדין מוקדם ככל האפשר.

  אל דאגה – אנחנו לא  גובים שכר טרחה לפי שעות ולא  מבקשים יותר שכר טרחה על פניה מוקדמת – בהתחייבות

  סיכום: במענה על השאלה אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה יש להתייעץ בהתאם ולבחון חלופות

  4. סיכום – אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה? ​

  השאלה אחרי כמה זמן אפשר למכור דירה היא שאלה מורכבת שתלויה באופי הדירה הנמכרת, זיקת המוכרים לדירה הנרכשת, ויכולת עורך הדין שלכם לתכנן מס כנדרש. חישוב נכון עשוי לחסוך לכם המון כסף!

  במשרד שלנו אנחנו מתחילים כל הליך רכישה או מכירה בתכנון מס לטובת הלקוח (אנחנו לא אוהבים לשלם מס ולכן נדאג שגם אתם לא תשלמו) – זה סטנדרט העבודה שלנו. שירות זה נעשה על ידי שיחה אישית שמטרתה היא הפחתת המס. השירות ניתן בחינם כחלק משכר הטרחה להסכם העברת הבעלות בדירת המגורים. אנו מציעים מגוון דרכי התקשרות ופריסה נוחה של שכר הטרחה.

  לדף יצירת קשר (או לוואטסאפ ).

  ייתרונות המשרד שלנו אל מול המתחרים. מאור משרד עורכי דין בית ומשפחה.