צוואה לדוגמא

היום שאחרי: צוואה לדוגמא

צוואה לדוגמא: צוואה היא המעשה האחראי שניתן לעשות בהתכונן ליום שאחרי (ועד 120, כמובן). בצוואה המוריש (שנקרא "המצווה"). בוחן את מה יש לו להוריש ולמי יש לו להוריש. 

חלוקה שונה של הנכסים

למה רושמים צוואה? בהתאם לחוק הירושה ירושו של אדם עובר ברגע פטירתו ליורשים שלו. היורשים של מנוח או מנוחה נקבעים (ללא צוואה) בהתאם לקבוע בחוק הירושה. בדרך כלל בן/ת הזוג יקבלו חצי מהרכוש (גם אם היו פרודים ברגע הפטירה) והילדים יקבלו את השאר. במקרים אחרים גם הורים או אחים עשוים לקבל ירושה. ניתן לקרוא על כך במאמר שלנו על חלוקת נכסים בפטירה בין בין זוג וילדים. נכסים אלו כוללים כמובן גם דירה שהתקבלה בירושה, שלאחר מכן היורשים זכאים כמובן למכור. קראו עוד על כך במאמר שלנו על מכירת דירה שהתקבלה בירושה.

אז מה עושים? צוואה!

צוואה עוזרת לכם לתכנן ירושה טוב יותר

כן, אפשר גם להפחית מיסים במכירת דירה בעזרת צוואה מתאימה. צוואה שכתובה בהתאם לרצון הלקוח מסייעת בתכנון ירושה טוב יותר, ואין "חוק" שמכתיב לנו למי ומה להוריש. זה כדאי. כאשר יש נכסי מקרקעין, נטל מס השבח במכירה יכול להיות כבד מאוד, ועורך דין מכירת דירה המתמחה גם במיסוי מקרקעין יכול יכול לסייע. התייעצו, הרווח כולו שלכם. במשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום.

צוואה לדוגמא (עמוד ראשון)

להורדה מהאתר של מאור גרצנשטיין משרד עורכי דין צוואה לדוגמא להורדה

צוואה להורדה לדוגמא

מסמך הסכם חלוקת עיזבון לדוגמא רלוונטי במיוחד כאשר מדובר במכירת דירת ירושה בין אחים. שימוש נכון וחכם בכלי הנ"ל על ידי עורך דין לנדל"ן המתמחה גם במיסוי מקרקעין וירושה יכול לפחית לכם מיסים משמעותית! שירות זה נקרא "תכנון מס", ועליכם לבדוק מראש שעורך הדין שלכם יכול ויודע להעניק שירות זה (וכדאי שיעשה זאת בחינם).

המשרד שלנו מעסיק לשורותיו רק עורכי דין בעלי השכלה כלכלית משמעותית (בנוסף לרישיון עריכת דין), וזאת כדי להגן על הנכסים שלכם ושל היקרים לכם. אנחנו מתחילים כל הליך נדל"ן וירושה בגיבוש אסטרטגיית מס מנצחת, נכונה ויצירתית לטובת הלקוחות שלנו. השירות ניתן אצלנו ללא תשלום נוסף במסגרת שכר הטרחה למכירת הדירה או לענייני חלוקת הנכסים.

מיסים בהעברת ירושה

האם יש מס על ירושה? במאמר שכתבנו על מכירת דירה שהתקבלה בירושה עשינו הפרדה בין ההורשה עצמה, מכירת הנכס בין היורשים, ומכירת הדירה "החוצה". לכל אחת מפעולות אלו יש סט חוקים משלה (חוק החוזים, חוק הירושה, חוקי המס וחוק המקרקעין), וחובה למצוא עורך דין מכירת דירה שיודע מה הוא עושה!

צוואה

המשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה מאמין בשירות "מקצה לקצה", ואנחנו מתחילים כל הליך ניסוח צוואה בתכנון משפטי חכם ויצירתי. אנחנו מעניקים ללקוחותינו ייעוץ תכנון מס חכם ושלל שירותים משפטיים משלימים, וזאת כדי להגן לכם על הנכסים. השירות ניתן במשרד בחינם כחלק משכר הטרחה שלנו. אנו מציעים מגוון דרכי התקשרות ופריסה נוחה של שכר הטרחה.

לעמוד יצירת קשר (או שלחו לנו וואטסאפ ).

ייתרונות המשרד שלנו אל מול המתחרים. מאור משרד עורכי דין בית ומשפחה.