הסכם ממון לדוגמא

למען שלום בית: הסכם ממון לדוגמא

הסכם ממון לדוגמא: הסכם ממון הוא הסדר רכושי שבני הזוג לוקחים על עצמם (להבדיל מהחוק "שנופל" עליהם גם אם הם רוצים וגם אם לא). בהליך של אישור הסכם ממון בני הזוג ייקחו אחריות, ויקבלו אוטונומיה מלאה על ההסדר הרכושי שלהם בחיי הזוגיות. "על הדרך" גם נבין ונעצב מה תהיה חלוקת הרכוש בין בני זוג.

חלוקה שונה של הנכסים

למה רושמים הסכם ממון? בהתאם לחוק בישראל, "ברירת המחדל" בחלוקת הרכוש בין בני זוג היא, באופן גס, כדלקמן:

  •  לזוגות נשואים שנשאו אחרי שנת 1974 – חוק יחסי ממון, שאמנם מזכיר את המונח "הסכם ממון" אבל ההוא ההפך הגמור ממנו, חל על כל מי שהתחתן לאחר שנת 1974. בהתאם לחוק, במקרה של פרידה או מוות חס וחלילה, שווי הרכוש בין בני הזוג מתחלק שווה בשווה, לא משנה מי טרם יותר או פחות לנכסים המשותפים של בני הזוג. זה כאמור הכלל, ויש כמה חריגים שאינם מתחלקים שווה בשווה.
  • לזוגות ידועים בציבור ולזוגות שנשאו לפני שנת 1974 – במקרה הזה המצב עלול להיות קיצוני יותר. במקרים אלו חלה "חזקת השיתוף", כלומר, לא זו בלבד ששווי הנכסים יאוזן במקרה של פרידה חס וחלילה, אלא שהבעלות עצמה שייכת (כנראה) לשני בני הזוג בחלקים שווים, לא משנה מה מקור הכספים ששומשו כדי לרכוש את אותם נכסים. קראו עוד על ההבדלים במאמר שלנו על הסכם ממון.

אז מה עושים? הסכם ממון!

הסכם ממון עוזר לכם לשלוט בעצמכם בחלוקת הנכסים בין בני הזוג

הסכם ממון לדוגמא: מעוניינים בחשבונות משותפים? חשבונות נפרדים? רכישת נכס משותף? הפרדה מלאה? הפרדה חלקית? את כל אלו עושים עם הסכם ממון. זה כדאי. בתהליך של ניסוח הסכם ממון עורך דין ממשרדנו יסביר לכם על התהליך ועל התוצרים בהמשך הדרך. הסכם ממון עוזר גם במיסוי על נכסים!

נטל מס השבח במכירה יכול להיות כבד מאוד ונטל מס הרכישה ברכישת נכסי נדל"ן עלול להקשות על זוגות. עורך דין מכירת דירה המתמחה גם במיסוי מקרקעין יכול יכול לסייע, ולהשתמש בהסכם הממון שלכם לצורך הפחתת מיסים. התייעצו, הרווח כולו שלכם. במשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום.

הסכם ממון לדוגמא (עמוד ראשון)

להורדה מהאתר של מאור גרצנשטיין משרד עורכי דין הסכם ממון לדוגמא להורדה

הסכם ממון להורדה לדוגמא

מסמך הסכם ממון לדוגמא רלוונטי במיוחד כאשר מדובר בזוגות בפרק ב' או ממש טרם הנישואים.  שימוש נכון וחכם בהסכם ממון על ידי עורך דין משפחה שיודע מה הוא עושה יכול להחזיר לכם את השליטה במשק הבית שלכם. זאת ועוד, תכנון מס לעתיד עשוי להקל משמעותית על נטל המס הכבד במדינת ישראל. עליכם לבדוק מראש שעורך הדין שלכם יכול ויודע להעניק שירות זה (וכדאי שיעשה זאת בחינם).

המשרד שלנו מעסיק לשורותיו רק עורכי דין בעלי השכלה כלכלית משמעותית (בנוסף לרישיון עריכת דין), וזאת כדי להגן על הנכסים שלכם ושל היקרים לכם. אנחנו מתחילים כל הליך רכושי בין בני זוג, ובפרט, הסכם ממון, בגיבוש אסטרטגיית מס מנצחת, נכונה ויצירתית לטובת הלקוחות שלנו. השירות ניתן אצלנו ללא תשלום נוסף במסגרת שכר הטרחה להסכם הממון שלכם.

דירות והסכם ממון

לאחד מבני הזוג יש כבר דירה טרם הקשר הזוגי? אולי אתם מעוניינים לרכוש דירה שתרשם רק על אחד מבני הזוג? פעולות אלו עשויות להפחית לכם מיסים בצורה משמעותית ולכל אחת מפעולות אלו יש סט חוקים משלה (חוק החוזים, חוק הירושה, חוקי המס וחוק המקרקעין), וחובה למצוא עורך דין מכירת דירה שיודע מה הוא עושה!

הסכם ממון

המשרד מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה מאמין בשירות "מקצה לקצה", ואנחנו מתחילים כל הליך ניסוח הסכם ממון בתכנון משפטי חכם ויצירתי. אנחנו מעניקים ללקוחותינו ייעוץ תכנון מס חכם ושלל שירותים משפטיים משלימים, וזאת כדי להגן לכם על הנכסים. השירות ניתן במשרד בחינם כחלק משכר הטרחה שלנו. אנו מציעים מגוון דרכי התקשרות ופריסה נוחה של שכר הטרחה.

לעמוד יצירת קשר (או שלחו לנו וואטסאפ ).

ייתרונות המשרד שלנו אל מול המתחרים. מאור משרד עורכי דין בית ומשפחה.