מחשבון מס שבח מקרקעין

מחשבון מס שבח מקרקעין לחישוב מס השבח במכירת נכס שאינו דירת מגורים

מחשבון מס שבח מקרקעין: במכירת נכס מקרקעין על המוכרים להציג אישורי תשלום מס שבח (שמנפיקה רשות המיסים), כדי להעביר בעלות לידי הרוכשים. ניתן לחלק את מס השבח במכירה לשני סוגי מס עיקריים

חישוב מס השבח בהתאם לנכס הנמכר

 

  • מס שבח במכירת דירת מגורים מזכה – במכירת דירת מגורים מזכה חל מס שבח בחישוב שונה (הנקרא גם מס שבח ליניארי מוטב). מחשבון זה לא יעסוק בחישוב זה. עברו למחשבון מס שבח במכירת דירת מגורים אם זה המקרה.
  • מס שבח למקרקעין אחרים – מוכרים חנות, משרד, שטח, מחסן וכד'? מחשבון מס שבח מקרקעין כאן בשבילכם. לפני השימוש במחשבון כדאי לקרוא את המאמר שלנו על מס שבח מקרקעין כדי להבין את החישוב לעומקו. 

אלא שמס השבח עלול להיות יקר. בניגוד למכירת דירת מגורים ולפטורים ממס השבח (ובמיוחד, פטור ממס שבח דירה יחידה), מס שבח מקרקעין וחישובו תלוי בעיקר בשאלה: מתי נרכש ונמכר הנכס?

חישוב מס השבח בהתאם למועד הרכישה והמכירה

מתי הנכס נרכש? מיום הרכישה עד ליום 7.11.2001 מיום 7.11.2001 ועד ליום 1.1.2012 מיום 1.1.2012 ועד ליום המכירה מס שבח סופי לתשלום
נכס שנרכש לפני 7.11.2001
מס שולי - 47%
20%
25%
בהתאם לחודשי השבח
נכס שנרכש אחרי 7.11.2001 ולפני 1.1.2012
-
20%
25%
בהתאם לחודשי השבח
נכס שנרכש אחרי 1.1.2012
-
-
25%
25%

לשימוש נכון במחשבון פעלו כך:

  • ענו על השאלות.
  • עקבו אחר ההוראות.
  • הזינו מחירים ותאריכים היכן שנדרש.
  • שאלו אותנו במידת הצורך.

מחשבון מס שבח מקרקעין

האם מדובר בחוזה מכירה (העברת בעלות) "רגיל", שאינו במתנה/בירושה/שנמכר שלא בתנאי השוק? כן לא
אם המוכרים הם מוכרים "פרטיים" שאינם עוסקים במכר נכסים ו/או הנכס נחשב למלאי עסקי ו/או מדובר בעסקת אקראי? כן לא
מחיר הקנייה של הנכס:
מחיר המכירה לפי החוזה:
מתי הנכס הנמכר נרכש לראשונה על ידי המוכרים? נא לבחור תאריך
האם היו הוצאות עבור שיפוץ הנכס? כן לא
הוצאות שיפוץ הנכס:
מועד השיפוץ: נא לבחור תאריך
האם שולם מס רכישה עבור הנכס? כן לא
הוצאות מס רכישה:
מועד תשלום מס הרכישה נא לבחור תאריך
האם היו הוצאות נוספות? כן לא
הוצאות נוספות:
מועד ההוצאות: נא לבחור תאריך
האם המוכרים הצהירו\היה עליהם להצהיר על פחת? כן לא לא יודע/ת
הוצאות פחת:
מועד הפחת: נא לבחור תאריך
אחד או יותר מהמחירים שהוזנו אינם תקינים
אחד או יותר מהתאריכים שהוזנו אינם תקינים
לא ניתן לקבוע תאריך זה אחרי התאריך של היום ולכן התאריך שונה לתאריך תקין
לא ניתן לקבוע תאריך לפני התאריך 1/3/1996 ולכן התאריך שונה ל-1/3/1996

מס השבח לתשלום בהתאם לנתונים שהוזנו עומד על ₪. סכום זה עשוי להשתנות ואינו מחליף שומת מס שבח שתעשה על ידי עורך הדין במועד המכירה.

7.11.2001

1.1.2012


למה לשלם סתם מס? המשרד שלנו מתחיל כל הליך מכירה בגיבוש אסטרטגיית מיסים מנצחת עבור הלקוח. במהלך תכנון המכירה אנחנו מבצעים פעולות משפטיות שונות שמטרתן היא הפחתת מס השבח עבורכם – אולי מגיע לכם פטור? השירות ניתן ללא תוספת תשלום ובמסגרת שכר הטרחה למכירת הנכס.

חישוב מס השבח מורכב יותר כאשר מדובר בנכס שמקורו בירושה או במתנה, או בנכס שנמכר במחיר שונה ממחיר השוק. במקרים האלו יש להתייעץ עם עם עורך דין לנדל"ן.
חישוב מס השבח להלן נועד לחשב מס עבור ציבור המוכרים הפרטיים כאשר המכירה אינה נחשבת לעסקת אקראי. בכל מקרה אחר המס יחושב בהתאם לפקודת מס הכנסה (ולא חוק מיסוי מקרקעין) ויש להתייעץ עם עם עורך דין לנדל"ן.
בהתאם לדין פחת שנדרש לפי פקודת מס הכנסה מופחת משווי הרכישה ומגדיל את מס השבח. קראו עוד על חישוב מס השבח מקרקעין במאמר. חשוב לדעת כי סוגיית הפחת עלולה לשנות את חישוב מס השבח.
מתי הנכס נרכש? מיום הרכישה עד ליום 7.11.2001 מיום 7.11.2001 ועד ליום 1.1.2012 מיום 1.1.2012 ועד ליום המכירה מס שבח סופי לתשלום
נכס שנרכש לפני 7.11.2001
מס שולי - 47%
20%
25%
בהתאם לחודשי השבח
נכס שנרכש אחרי 7.11.2001 ולפני 1.1.2012
-
20%
25%
בהתאם לחודשי השבח
נכס שנרכש אחרי 1.1.2012
-
-
25%
25%

מחשבון מס שבח מקרקעין: מה יהיה מס השבח במכירה?

מאחר ומדד המחירים לצרכן במועד המכירה משפיע על חישוב מס השבח, ולא ניתן כמובן לדעת מה יהיה המדד במועד מכירה עתידי, מחשבון מס שבח מקרקעין שלפניכם מחשב את מס השבח אילו הדירה הייתה נמכרת היוםאם הנכס נמכר כבר בעבר, פנו למחשבון מיסוי מקרקעין באתר. אין להסתמך על מחשבון זה, והוא אינו מחליף שומת מס שבח שיבצע עורך הדין למכירת הנכס במועד המכירה.

הפחתות מס השבח

אל דאגה, ניתן להפחית את מס השבח. חשוב לבצע פעולות מקדימות למכירת הנכס, ולבחון מראש את ההוצאות בעסקה (מס שמפחית את מס השבח) ואת הפחת שדווח על הנכס (מה שמגדיל את מס השבח לתשלום). במשרד אנחנו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה מתחילים כל הליך מכירה בגיבוש אסטרטגיית מיסים מנצחת, וזאת כדי להשאיר לכם יותר רווח בעסקה.

פנו לעורך דין שאכפת לו. במשרד שלנו חשוב לנו להגן על הנכסים שלכם, ולתכנן את מס השבח מראש ובצורה יצירתית כך שאתם תרוויחו מכך. עורך דין לנדל"ן שיודע מה הוא עושה, יודע איך לבצע פעולות מקדמיות טרם המכירה כדי להפחית לכם את מס השבח.

אנחנו יודעים להפחית לכם את מס השבח

אנחנו מאור משרד עורכי דין – בית ומשפחה מעסיקים לשורותינו רק עורכי דין בעלי השכלה כלכלית משמעותית (בנוסף לרישיון עריכת דין), וזאת כדי להפחית לכם את מס השבח לתשלום. השירות ניתן בחינם כחלק משכר הטרחה להסכם מכירת הנכס. אנו מציעים מגוון דרכי התקשרות ופריסה נוחה של שכר הטרחה.

לעמוד יצירת קשר (או שלחו לנו וואטסאפ ).

ייתרונות המשרד שלנו אל מול המתחרים. מאור משרד עורכי דין בית ומשפחה.