חלוקת רכוש וחלוקת ירושה בין יורשים

חלוקת רכוש ליורשים

הקרובים אליכם ביקשו שתהנו מהירושה שלהם. בין אם היורשים השאירו צוואה ובין אם לא, ירושת אדם בדרך כלל תעבור לקרוביו. עורך הדין שלכם צריך להתנהל במקצועיות וכן ברגישות המתבקשת ממנו לאור הסיטואציה הרגישה. חשוב להבחין בין שני מצבים נפוצים:

  • המנוח/ה השאיר צוואה  – הירושה תעבור ליורשים שרשומים בצוואה.
  • המנוח/ה לא השאיר צוואה – הירושה תעבור ליורשים בהתאם לחלוקה הקבועה בחוק הירושה.

נשמע פשוט? ובכן, לא תמיד. יש כמה דרכים לחלק את הירושה בצורה שתטיב עם היורשים, וזאת המטרה שלנו לדאוג שתשלמו כמה שפחות על העברת הירושה (אם בכלל). במאמרים שלפניכם נסביר איך עורך דין צוואה עושה זאת.

מיסים בהעברת הירושה

באופן כללי, בישראל אין מס ירושה (עדיין). עם זאת, חשוב לתכנן לעתיד: מעוניינים למכור את דירת הירושה לאחר מכן? תשלמו על כך מס שבח. מבקשים לפדות את קופות הגמל של המנוח/ה? גם כאן תשלמו מס. עורך דין מומלץ צריך להבין בענייני ירושה וגם בענייני מס לטובת הלקוחות שלו. אנחנו במשרד מעסיקים רק עורכי דין בעלי השכלה כלכלית משמעותית (בנוסף להיותם עורכי דין), וזאת כדי להעניק לכם ייעוץ מס בחינם במסגרת השירות שלנו. הייעוץ הראשוני ניתן ללא תשלום.

מאמרים בקטגוריית חלוקת רכוש

נוכח המידע הרב חילקנו את המאמרים, המדריכים, התמונות, הסרטונים והמדיה העשירה באתר לנושאים:

קריאה מהנה!

עורך דין ירושה גם בפייסבוק, בוואטסאפ ובאינסטגרם.

להמשך קריאה המשרד שלנו מזמין אתכם לעבור על ציר הזמן שלנו בפייסבוק: מאור משרד עורכי דין  שם תמצאו פוסטים מעניינים ומקרי אמת של לקוחות המשרד ומחוצה לו; באינסטגרם: אנחנו נוהגים לשתף את יום העבודה במשרד (כן, גם את הפאדיחות); בוואטסאפ: תקבלו מענה ענייני מצוות המזכירות של המשרד. וכמובן, אתם יותר ממוזמנים להגיע למשרד (הקפה עלינו).

כל אמצעי התקשורת זמינים ללקוחותינו כחלק מהשירות שניתן.

ייתרונות המשרד שלנו אל מול המתחרים. מאור משרד עורכי דין בית ומשפחה.